› 
 › 
pudra.com 15.06.2009

Max Factor'le gelin makyajı…

Makyaj Uzmanı Nur Toktay, 2009 gelin makyajının ipuçlarını veriyor!

Damat hazır, gelinlikle çiçekler de öyle. Her şey mükemmel görünüyor. Kusursuz bir fotoğraf için geriye sadece makyajınız kalıyor. Duruluğun ve sadeliğin hakim olduğu; temiz, ışıltılı, porselen kadar pürüzsüz bir cilt ve bakışlardaki romantizmi ve saflığı yansıtan gözler… İşte aradığımız bu!

Max Factor'le gelin makyajı…

Kır düğünü makyajı
Nur Toktay’ın önerileri şöyle; “Nemlendiriciden sonra cildimize uygulayacağımız baz makyaj, oldukça hafif, neredeyse yok gibi görünmeli”. Toktay, doğal bir görünüm sağlamak için Max Factor Natural Minerals Fondöten’i tercih ediyor. Gözlerin ön planda fakat abartıdan uzak görünmesi için neredeyse makyajsız hissi veren Max Factor Colour Perfection Far’ın yumuşak renklerinden tercih edebilirsiniz. Renklerin geçişleri ise yumuşak olmalı. Ön plana çıkarmak istediğimiz gözlerimiz için takma kirpik etkisi yaratan Max Factor False Lash Effect Maskara’yı tercih edebilir, kirpik dibinden en ucuna kadar iyice sürebilirsiniz.
Dudaklara gelince… Pembenin tüm tonları ve yarı ışıltılı rujlar ile renklendirmeden önce çok doğal bir şekilde uygulanan kalem, rujun kalıcılığını artırıyor. Nur Toktay’ın ruj tercihi Max Factor Colour Collections Ruj serisi

Yanaklar için ise sanki güneşten kızarmış hissi yaratmak için pembe tonları tercih etmeli, allık, elmacık kemiklerin üzerinden yüzün orta kısımlarına gelecek şekilde uygulanmalıdır. Kaşlar ise olduğu gibi taranıp bırakılabilir...

Salon düğün makyajı
Salon gelinlerinin makyajları “Biraz daha kalıcı fakat yine abartıdan uzak olup daha dramatik olabilir” diyen Toktay, “Çok iyi nemlendirilmiş bir cilt üzerine uygulayacağımız fondöten, hangi özellikte olursa olsun iyice cilde yedirilerek nerdeyse porselen gibi bir görüntü elde ettikten sonra göz makyajına geçilmeli” diyor. Toktay, porselen gibi bir cilt için Max Factor Creme Puff pudra+fondöteni öneriyor. Ayrıca gözler için sezonun gözde renklerinden Max Factor Colour Perfection Far’ın iddialı renklerinden uyguladıktan sonra derinlik katmak için siyah eyeliner ya da siyah kalemle gölgelendirilmesini öneriyor.

Aynı uygulamayı, gözü çerçevelendirmek için alt kısmına da uyguladıktan sonra yine vurguyu artıran en önemli şey olan maskarayı, kirpiklerin en dibinden en uç kısmına kadar sürebilirsiniz. Göz makyajı yoğun ise dudaklar mutlaka daha doğal bırakılarak denge sağlanmalıdır diyen Nur Toktay, “Hatta sadece hafif bir parlatıcı çok yerinde bir seçim olacaktır. Allık ise elmacık kemiklerinin üzerinde ve çok aşağılara gelmeyecek şekilde sezonun gözde renklerinden gül rengi, şeftali yanığı ve toprak tonlarda olabilir. Max Factor Flawless Perfection Allık tercih edilebilir. Kaşlar ise iyice taranmalı ve kaş aralarındaki boşluklar varsa kaş kalemi ile doldurulmalı” diyor.

Max Factor False Lash Effect Maskara 39.90 TL
Max Factor Colour Perfection Far 32.90 TL
Max Factor Göz Kalemi 19.90 TL
Max Factor Natural Minerals Fondöten 49.90 TL
Max Factor Creme Puff Fondöten+Pudra 39.90 TL
Max Factor Flawless Perfection Allık 39.90 TL
Max Factor Colour Collections Ruj 29.90 TL
Max Factor Dudak Kalemi 29.90 TL


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER