› 
 › 
Pudra.com 15.05.2012

Ünlü makyöz Nur Toktay'dan gelin makyajı için tüyolar

Gelin adayları günler, belki de aylar öncesinden hazırlıklara başlarlar. Bütün gözlerin gelinin üzerinde olduğu bu özel günde, büyüleyici görünmek için MaxFactor’un Makyaj Uzmanı Nur Toktay’ın tavsiyelerine kulak verin…

Düğün sezonu yaklaşıyor. Gelin adayları için hayatlarının belki de bu en önemli gününde kusursuz görünmek çok önemli. Hayatınız boyunca saklayacağınız düğün fotoğraflarında büyüleyici görünmeniz ve zamansız bir güzellik yaratmanız için kendiniz için uygun düğün makyajını uygulamalısınız.

Ünlü makyöz Nur Toktay'dan gelin makyajı için tüyolar

Max Factor’un Ünlü Makyaj Uzmanı Nur Toktay, gelin adayları için etkileyici bir gelin makyajının inceliklerini açıklıyor:

“Gelin makyajının en önemli özelliği kusursuza yakın doğal bir görünüm yakalamaktır. Bunun için ilk olarak cildinizi temizlemeli, ölü derilerden arındırmalı ve ardından nemlendirmelisiniz. Böylece düğün gününde makyajınız daha canlı ve ışıltılı görünecektir."

Pürüzsüz ten için
Gelin makyajına önce pürüzsüz bir ten elde etmekle başlayalım. Ten renginize yakın tonlarda seçeceğiniz Max Factor Ageless Elixir 2’si1 arada serum ve fondöteni tüm yüzünüze uygulayın. İçindeki SPF15 serumu sayesinde yüzdeki ince çizgileri ve renk bozukluklarını anında kapatırken cildinizi yenileyerek uzun vadede de korumaya yardımcı olur. Çok beyaz tenli gelin adayları arzu ederlerse, fondötenin üzerine tampon darbeleriyle çok hafif Max Factor Bronzing Powder da sürebilirler.

Pembe allık şart
Işıltılı bir gelin makyajında allık olmazsa olmazlardandır. Çünkü, romantik pembenin gücü en fazla gelin makyajında hissedilmelidir. Bunun için allığınızı da Max Factor Flawless Perfection Natural Glow ya da Mulberry olarak seçmenizi öneririm.

Vurgu, gözlerde olmalı
Gelelim gözlere… Gelin makyajında vurgunun mutlaka gözlerde olması gerekir. Abartısız, doğal bir görünüm için hafif dokulu açık renkler tercih edilebilir. Yoğun pigmentli veya koyu renkte farlarla doğal bir görünüm yaratmak güçtür. Saten dokulu, uçuk pembe, fil dişi, inci beyazı gibi pastel tonlarda seçeceğiniz farı göz kapağınızın tümüne uygulayın. Max factor Earth Spirit Eye Shadow Wicked White ya da Mono Eye Silver Dust uygun olacaktır. Ardından kirpik diplerine ince bir şerit halinde Max Factor Liquid Effect göz kalemi uygulayın ve daha doğal görünmesi için far fırçasıyla biraz dağıtın. Göz makyajınızı, bol miktarda uyguladığınız Max Factor False Lash Effect Fusion Mascara ile tamamlayabilirsiniz. Kaşlarında boşluklar olanlar ya da çok ince kaşlara sahip olanlar, kaş rengine uygun Max Factor Eye Brow Pencil ile kaşlarda daha belirgin ve düzgün bir görünüm yakalayabilirler.

Pürüzsüz dudaklar için Max Factor Color Elixir dudak kalemiyle dudak çevresini belirginleştirip rujunuzun daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Ardından Max Factor Color Elixir Pink Brandy veya English Rose renkli rujunuzla dudaklarınızı beslerken aynı zamanda da canlı renkleriyle muhteşem görünmesini sağlayabilirsiniz.

Son olarak da daha dolgun dudaklar için dudağınızın ortasına uygulayacağınız Max Factor Gloss Cube serisinden Peach Rose veya Antique Rose ile ışıltılı bir görünüm tercih etmelerini öneririm.

Makyajda kullanılan ürünlerin fiyatları
AGELESS ELIXIR FONDÖTEN: 61,66 TL
BRONZING POWDER: 52,87 TL
FLAWLESS PERF. ALLIK: 53,51 TL
MONO EYE SHADOW: 39,02 TL
EARTH SPRITS EYE SHADOW: 38,99 TL
LIQUID EFFECT GÖZ KALEMİ: 34,33 TL
FALSE LASH EFFECT MASCARA: 45,50 TL
EYE BROW PENCIL: 38,06 TL
ELIXIR DUDAK KALEMİ: 38,06 TL
COLOUR ELIXIR RUJ: 38,06 TL
MF GLOSS CUBE: 34,05 TL


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER