› 
 › 
Pudra.com 04.05.2009

Ekonomik Makyaj İçin 10 Tavsiye

Az ürünle istediğiniz etkiyi yaratan makyajı yapmak için ipuçları...

Makyaj malzemelerini ekonomik kullanmak veya her türlü malzemenin olmadığı durumlarda küçük hileler yapmak mümkün. Szin için derlediğimiz 10 pratik yöntemle daha küçük bir makyaj çantasıyla makyajda istediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz.

Ekonomik Makyaj İçin 10 Tavsiye

1. Birçok makyaj malzemesinin geri dönüşümlü kullanılabileceğini unutmayın. Mesela maskaranız bittiyse, onu çöpe atmak yerine kirpik ayırıcı olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

2. Göz makyajı uygulamadan önce gözünüze salatalık dilimleri koyup 15 dakika bekletirseniz, göz çevresindeki şişkinlik iniyor. Böylece, bu şişkinlikleri kapamak için tonlarca kapatıcı kullanmanıza gerek kalmaz.

3. Sivilcelerinizi makyajla kapamadan önce, kırmızılığını almak için üzerinde biraz buz gezdirirseniz, kullandığınız fondöten hem daha kolay kapama sağlar, hem de çabucak tükenmemiş olur.

4. Eğer rujunuz yumuşamaya başlamışsa, hemen çöpe atmak yerine onu kullanmadığınız küçük, temiz bir kutuya alın. Ruj fırçası yardımıyla bu kutunun içinden uygulamaya devam edebilirsiniz.

5. Yumuşamaya başlamış rujunuzu vazelin ile karıştırarak da kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Bu karışım ile hafif renkli bir besleyici kremine sahip olmuş olursunuz.

6. Çekik gözlere sahip olmayı tek bir makyaj ürünüyle başarabilirsiniz. Bunun için üst kirpiklere sıvı eyeliner sürün. İç köşeden başlayarak çektiğiniz ince çizgiyi, gözün dış köşesine doğru kalınlaştırın.

7. Dudakları daha dolgun göstermek için dudak dolgunlaştıcı rujlar yerine, alt dudağın ortasına hafifçe altın veya gümüş tonlarında far sürebilirsiniz.

8. Kirpikleri daha dolgun göstermek için de alt kirpiklerin bitimine siyah kalem çekin.

9. Suda akmayan makyaj ürünlerini çıkarmak için özel makyaj temizleyici ürünleri kullanmak gerekir. Eğer böyle bir temizleyiciniz yoksa zeytinyağını deneyebilirsiniz.

10. Makyaj sırasında fazla kaçan kırmızılığı yeşil renkle, sarartıyı lila renkle ile dengeleyebilirsiniz.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER