› 
 › 
pudram.com 10.12.2009

Genç bir görünüm için makyaj tüyoları

Yaş ilerledikçe daha bilinçli ve dikkatli olmalıyız. Yoksa küçük hatalar bile yüzümüzün çizgilerini, yaşımızın ipuçlarını ele verir.

Her kadın güzelliği ile nefes kesmek ister. Makyaj, güzelliğin en önemli tamamlayıcısıdır. Öne çıkmasını istedğiniz bölgeleri vurgulamak veya tam tersi saklamak için en ideal yöntemdir. Sadece yaptığımız makyaja biraz dikkat etmek bile, daha genç görünmenizi sağlayacaktır. Özellikle sadeleştirilen soft makyajın genç görünümde etkisi yadsınamaz.

Genç bir görünüm için makyaj tüyoları


Göz çevresine fondöten asla sürmeyin
İşe ilk olarak cildimizi kapatarak başlayalım. Çok kalın dokulu pudra ve fondöten kullanmayın ki, çizilerin arasında birikmesin. Göz çevresine fondöten sürme hatasına sakın düşmeyin. Çünkü bütün kazayağı çizgileri ortaya çıkarır. Daha ince dokulu olduğu için tercihiniz göz çevresinde concealer’dan (kapatıcı) yana olsun. Fakat cilt makyajından önce mutlaka günlük nemlendiricinizi uygulayın. Kuru ve nemsiz bir cilt, bizi her zaman olduğumuzdan daha yaşlı gösterir.


Kalın kaşlar yüzü daha ince gösterir
Yüz ifademizde kaşların önemi o kadar önemlidir ki, kaşlarda ufak bir değişiklik bile yüz ifadenizin değişmesine yol açar. Çok ince kaşlar genelde yüze olgun bir ifade verir. Kaşlarınızı kalınlaştırmak gözünüzün ön plana çıkmasına neden olacaktır. Güçlü kaşlar yüzü her zaman daha ince gösterir. Kaşınızın üst hattını yumuşak uçlu kaş kalemleriyle belirginleştirin. Ardından kaş fırçasıyla tarayarak kalemin dağılmasını sağlayın, görünümü doğallaştırın. Eğer kaş fırçanız yoksa eski bir diş fırçasını kullanabilirsiniz. Ben açıkcası diş fırçası ile çok daha iyi sonuçlar alıyorum. Bu arada yüzünüz yuvarlak ise yuvarlak kaşlardan özellikle kaçınmalısınız.Kaş altına mutlaka açık renk far sürün
Daha aydınlık ve etkileyici bakışlar için kaş ve göz arasındaki mesafeyi açmak gerekir. Bunun içinde en doğru yol, kaş altına açık renk far sürmektir. Çok koyu ve renkli farlar kullanmayın. Yumuşak tonlu renkler seçin. Fildişi, sütlü kahve, açık dore tonlu farlar tercihleriniz olsun. Soğuk tonlardan kaçının. Bu renkler gözünüzün altına yorgunluk izleri katar. Mesela mor, mavi ve gri tonları soğuk renklerdir. Kahverengi ve tonları göz makyajı için en ideal renklerdir çünkü gözdeki yorgunluğu, şişliği, kızarıklıkları kamufle eder. Kaş altına ve göz kapağının tamamına pastel renkler kullanın. Kahverengi bir farı kirpik diplerinize sürüp dağıtın bu hem kirpiklere hacim kazandırır hem de gözlerini vurgulanmasını sağlar. Eğer ki göz kapağınızda sarkma ve kırışıklıklar oluşmuşsa ışıltılı farlardan kaçının. Göz kapağının tüm kusurlarını sedefli ve ışıltılı farlar ön plana çıkarır. Mat tonlar tercihiniz olsun. Üst kirpiklerinize maskara sürün. Çok gerekmedikçe alt kirpiklere maskara kullanmayın.


Beyaz göz kalemi gözleri vurgular
Genelde göz makyajında gözün içine siyah kalem kullanılır. Siyahın gözlerimizi ön plana çıkardığını düşünürüz. Doğru ön plana çıkarır ama doğru uygulanırsa. Mesela küçük göz yapınız varsa, gözünüzü daha küçük göstereceği için bundan kaçınmalısınız. Bunun yerine beyaz göz kalemini deneyin. Sonuçtan çok memnun kalacaksınız. Gözleriniz daha iri, ışıltılı ve genç bir görünüme sahip olacağınızın garantisini veririm. Ben beyaz kalemi Hülya Avşar’ a kullanırdım ve sonuç çok başarılı olurdu. Gözlerinin mavisi çok daha belirginleşir ve yüzüne ışıltı katardı. Canlı bakışlar için bunu kesinlikle denemelisiniz.
Kiremit rengi allıklardan kaçının
Daha genç bir görünüm için makyajda allığın önemi çok fazladır. Özellikle kullanılan renkler çok önemlidir. Koyu renk bordolardan, kiremit renginden uzak durun. Kullanmak isterseniz bile yoğunluğunu azaltarak kullanın. Pembe ve kayısı tonlarında olsun allıklarınız. Fakat bu renklerde bile kahverengi alt tonu olmasına dikkat edin. Allığı elmacık kemiklerinizin altına sürmeyin. Yüzünüzü çökük ve yaşlı gösterecektir. Elmacıklarınızın üzerine sürülen pembe ve kayısı tonları yüzünüze taptaze bir görünüm verir. Bununda doğru sürmek için, gülümseyin ve yanaklarınızın en öne çıkan kısımlarına allığı sürün. Bu stille biraz güneşten kızarmış veya soğuktan al al olmuş havasını yüzünüzde elde edeceksiniz. Bu teknik tam açıklamasıyla “elma yanak” tabiri edilen makyajdır.


Ruju, aynı renk dudak kalemiyle birlikte kullanın
Yaşımız ilerledikçe dudaklarımız eski formunu kaybeder. İncelir ve çevresinde çizgiler oluşur. Kalem kullanmadan direk ruj uygulamak yanlış olur. Çünkü rujlar yumuşak dokuludur, dağılır ve çizgilerin arasına dolar. Yumuşak uçlu ve mat dudak kalemleri kullanmaya başlayın. Fakat kalemin rujla aynı renk olmasına dikkat edin. Farklı renklerde kalemler makyaja yapay bir görünüm kazandırır. Allıkta tercihimiz olan kahve, pembe ve şeftali tonlarını, ruj ve kalemde de tercih etmek doğru olacaktır. Eğer daha genç görünmek istiyorsak, aklımızda daima bulunması gereken tonlar bunlar olmalıdır. İlk aşamada rujunuzun daha dayanıklı olması için dudaklarınıza pudra sürün, ardından dudak kalemini uygulayın. Dudaklarınızı inceyse büyütmek için kalemi çok fazla dışa taşırmayın. En fazla bir kalem çizgisi kadar dudak hattının dışına taşın. Dediğim gibi her şeyin fazlası yapaylıktır. Rujunuzla dudağınızın içini boyayın ve en son aşamada kullanacağınız hafif bir parlatıcı ile dudaklarınıza ışıltı katın. Işık oyunları dudakları olduklarından daha dolgun gösterecektir.
Sera


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER