› 
 › 
Pudra.com 19.10.2009

Hızlı makyaj nasıl yapılır?

Hızlı ve pratik bir makyaj için makyaj uzmanı Füsun Yıldız’dan uygulamalı püf noktaları.

 
hizli makyaj makale
Sabahları işe giderken dakikalarımızı ayna karşısında geçirmek yerine güzel bir kahvaltıyı hepimiz tercih ederiz. Fakat makyajımızı yapmaktan hiçbir zaman vakit bulamayız kahvaltıya.

Makyaj uzmanı Füsun Yıldız bize hızlı makyajın püf noktalarını ve hataları hızlı bir şekilde nasıl kapatabileceğimizi anlatıyor. Ayrıca, göz makyajı ile pudra ve allık kullanımının pratik sırlarını paylaşarak, kendi yüzünde uyguluyor.

Bence makyaj uygulamasını okumaktansa izlemek her zaman daha etkili sonuçlar doğuruyor. O yüzden Füsun Yıldız’ın kendi yüzüne yaptığı uygulamayı mutlaka izleyin. Saatlerinizi ayna karşısında geçirmenize gerek kalmasın.

Hızlı makyajın püf noktaları

Makyaj uzmanı Füsun Yıldız hızlı makyaj yapmanın püf noktasının malzemelerini iyi tanımak olduğunu söylüyor. Hızlı bir şekilde uygulama yapılacağından renklerin soft olmasının önemli olduğunu belirten Yıldız, “Koyu renkler bütün hataları gösterir, ayrıca yapılan hatayı düzeltmek de zor olur” diyor.

Diğer önemli nokta ise ten makyajını doğru yapmak. Pudranın iyi dağılması ve allığın dalgalanmaması hızlı makyajın önemli adımlarından…

Göz makyajında ise kalem kullanmak ve kalem hattını eyeliner kadar profesyonel çalışmamak gerektiğini belirten Füsun Yıldız, göz kalemini dağıtmanın yeterli olacağını söylüyor.

Pudra ve allık uygulaması


Burada iki önemli nokta var. Birincisi hafif yatay bir fırça kullanmak, ikincisi ise uygulamayı nokta darbeleriyle yapmak. Makyaj uzmanı Füsun Yıldız’ın videosunda uygulamayı izleyerek püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

   


Hızlı bir göz makyajı
Gözlerde buğu yaratmak için koyu tonlarda göz kalemi kullanmak pratik makyajın sırrı. “Kalemi uyguladıktan sonra doğal bir görünüm elde etmek ve renk farkını kapamak için göz kapağınıza pudrayla gölge yapın” diyor Füsun Yıldız. Aynı zamanda kullanacağımız rimelin de yoğun olmamasına dikkat etmemizin üstünde duruyor.

Füsun Yıldız’ın kendine uyguladığı göz makyajını izleyerek hızlı göz makyajının nasıl yapılacağına bakalım.

   


Hataları nasıl kapatabiliriz?

Füsun Yıldız fazla allık sürdüyseniz, pudrayı teninize bir ton oturtarak allığın rengini soldurabileceğimiz söylüyor. Eğer kalemimiz aktıysa kulak temizleme çubuğuyla fazlalığı alabilir, rujla ilgili hatalarınızı da parmaklarınızla düzeltebilirsiniz.

---------------------------------
Pudra.com'un güzellik bölümünde saç bakımından cilt bakımına, makyajdan parfümlere, en yeni makyaj ve bakım ürünlerinden estetik konularını bulabilirsiniz. Güzelliğe dair herşeyi görmek için tıklayınız...

Sezonun makyaj trendleri, sezon renkleri, en yeni makyaj malzemeleri, en yeni ve en seksi parfümler pudra.com'da... Görmek için tıklayınız...

Nur Toktay’dan 2010 kış makyaj tüyoları için tıklayınız...


PUDRA'YI TAKİP EDİN
Popüler Galeriler
bena pronovias fashion gelinlik 2015 dugun yeni koleksiyon encok
51 jimmy choo 2014 2015 sonbahar kis ayakkabi koleksiyonu moda encok
farkli ulkelere gore guzellik algilari priscilla yuki wilson dunya encok
68 flash tattoos altin renkli gecici dovme foil moda 2014
aimee song new york fashion week moda haftasi nyfw ss2015 ilkbahar yaz 2015 2014 street style so
2014 2015 sonbahar kis sezon desen moda galeri
2014 2015 sonbahar kis sezon canta modeleri galeri
2014 2015 sonbahar kis sezon ayakkabi moda galeri