› 
 › 
Pudra.com 19.10.2009

Hızlı makyaj nasıl yapılır?

Hızlı ve pratik bir makyaj için makyaj uzmanı Füsun Yıldız’dan uygulamalı püf noktaları.

Sabahları işe giderken dakikalarımızı ayna karşısında geçirmek yerine güzel bir kahvaltıyı hepimiz tercih ederiz. Fakat makyajımızı yapmaktan hiçbir zaman vakit bulamayız kahvaltıya.

Hızlı makyaj nasıl yapılır?

Makyaj uzmanı Füsun Yıldız bize hızlı makyajın püf noktalarını ve hataları hızlı bir şekilde nasıl kapatabileceğimizi anlatıyor. Ayrıca, göz makyajı ile pudra ve allık kullanımının pratik sırlarını paylaşarak, kendi yüzünde uyguluyor.

Bence makyaj uygulamasını okumaktansa izlemek her zaman daha etkili sonuçlar doğuruyor. O yüzden Füsun Yıldız’ın kendi yüzüne yaptığı uygulamayı mutlaka izleyin. Saatlerinizi ayna karşısında geçirmenize gerek kalmasın.

Hızlı makyajın püf noktaları

Makyaj uzmanı Füsun Yıldız hızlı makyaj yapmanın püf noktasının malzemelerini iyi tanımak olduğunu söylüyor. Hızlı bir şekilde uygulama yapılacağından renklerin soft olmasının önemli olduğunu belirten Yıldız, “Koyu renkler bütün hataları gösterir, ayrıca yapılan hatayı düzeltmek de zor olur” diyor.

Diğer önemli nokta ise ten makyajını doğru yapmak. Pudranın iyi dağılması ve allığın dalgalanmaması hızlı makyajın önemli adımlarından…

Göz makyajında ise kalem kullanmak ve kalem hattını eyeliner kadar profesyonel çalışmamak gerektiğini belirten Füsun Yıldız, göz kalemini dağıtmanın yeterli olacağını söylüyor.

Pudra ve allık uygulaması


Burada iki önemli nokta var. Birincisi hafif yatay bir fırça kullanmak, ikincisi ise uygulamayı nokta darbeleriyle yapmak. Makyaj uzmanı Füsun Yıldız’ın videosunda uygulamayı izleyerek püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

   


Hızlı bir göz makyajı
Gözlerde buğu yaratmak için koyu tonlarda göz kalemi kullanmak pratik makyajın sırrı. “Kalemi uyguladıktan sonra doğal bir görünüm elde etmek ve renk farkını kapamak için göz kapağınıza pudrayla gölge yapın” diyor Füsun Yıldız. Aynı zamanda kullanacağımız rimelin de yoğun olmamasına dikkat etmemizin üstünde duruyor.

Füsun Yıldız’ın kendine uyguladığı göz makyajını izleyerek hızlı göz makyajının nasıl yapılacağına bakalım.

   


Hataları nasıl kapatabiliriz?

Füsun Yıldız fazla allık sürdüyseniz, pudrayı teninize bir ton oturtarak allığın rengini soldurabileceğimiz söylüyor. Eğer kalemimiz aktıysa kulak temizleme çubuğuyla fazlalığı alabilir, rujla ilgili hatalarınızı da parmaklarınızla düzeltebilirsiniz.

---------------------------------
Pudra.com'un güzellik bölümünde saç bakımından cilt bakımına, makyajdan parfümlere, en yeni makyaj ve bakım ürünlerinden estetik konularını bulabilirsiniz. Güzelliğe dair herşeyi görmek için tıklayınız...

Sezonun makyaj trendleri, sezon renkleri, en yeni makyaj malzemeleri, en yeni ve en seksi parfümler pudra.com'da... Görmek için tıklayınız...

Nur Toktay’dan 2010 kış makyaj tüyoları için tıklayınız...


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER