@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 23.10.2009

Evde saç nasıl boyanır?

Saçlarını evde boyamak isteyenler! O kadar çok boya markası, o kadar fazla seçenek var ki… Hangi birini seçmeli? Sizin için araştırdık…

İZLE: EVDE DİP BOYASI NASIL YAPILIR?👇 
Devir tasarruf devri. Artık belki her hafta kuaföre gidemiyor; manikürden pediküre, boyadan ağdaya her işimizi kuaförde yaptıramıyoruz. Ya da yaptırmamayı tercih ediyoruz. Şimdilerde yeni trend, saçları evde boyamak. Çünkü daha rahat ve en fazla bir saatimizi alıyor. Tek zorluk zor noktalara ulaşmak, arka tarafları boyamak… Bunun için annenizden, en yakın arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz!

saç boyaları, saç boyası markaları, evde saç boyama

Her şeyden önce evde saç boyamakla ilgili size hatırlatmak istediğimiz birkaç önemli nokta var:

*Çok dramatik renk değişikliklerine gitmeyin. Böyle bir isteğiniz varsa eğer, kuaförünüzden yardım alın, ilk seferi onda yaptırın.

*Boya kutularının üzerinde hangi saç renginin boyandığında nasıl bir renge bürüneceğini gösteren ‘önce’ ve ‘sonra’ resimleri oluyor. Bu resimlere mutlaka göz atın.
Ayrıca o rengi kim uyuglamalı, kim uygulamamalı önerilerini dikkate alın.

*Yeni bir boya deneyeceğinizde alerji testini mutlaka uygulayın. Eğer cildinizde herhangi bir kızarıklık ve/veya kaşıntı olmuyorsa boyayı rahatlıkla kullanabilirsiniz demektir.

*Boyayı uygularken üzerinizde eski, çok önemsemediğiniz bir kıyafet oldun mutlaka. Ayrıca omuzları kapatmakta fayda var. Boya damlayabiliyor.

*Boya uygulamasından sonra bir parça pamuğa aldınız vazelinle alnınızda, şakaklarınızdaki fazla boyaları silin ki leke kalmasın.

Kimi kişisel deneyim, kimi rivayet üzerine en başarılı saç boyalarını açıklıyoruz:L’Oreal Recital Preference
Kullandığım ilk saç boyalarından biri. Sarı saç serisinden hoş isimleriyle ‘Hollywood’, ‘Kaliforniya’ ve küllü sarısını kullandım. Her zaman iyi sonuçlar aldım. Beyaz saçları kapatmak için önermem; ama koyu dipler için çok uygun. Uygulaması kutudan çıkan kılavuzda resimlerle anlatılıyor. İlk boyama, dip boyama gibi farklı kullanım şekilleri var. Ben ilk birkaç kullanımda 25 dakika saç diplerinde, son 5-7 dakika saçın bütününde uyguladım. Yaklaşık 21 gün sonra tekrarlamam gerekiyordu. Kumralım ve dibi çıkmış saçlar beni rahatsız ediyor ancak dilerseniz daha seyrek uygulama yapabilirsiniz. Eğer genel renginizi korumak ve sadece dipleri boyamak istiyorsanız sadece dipleri boyayıp 25-30 dakika bekleyin, sonra saçlarınızı yıkayıp durulayın. Renk skalasında çok hoş kızıllar, bakırlar var.
12,90 TL.
L’Oreal Excellence
L’Oreal’in Excellence serisine geçmemin nedeni kendime daha uygun bir renk bulmuş olmamdı. Daha küllü, mat bir sarı… Bu boya beyazları da kapattığı için daha güçlü. Sürdüğünüzde yanma hissi oluyor ancak bu normal (Ama önce alerji testini mutlaka yapın!). Birkaç beyaz teliniz varsa kuvvetle L’Oreal Excellence’ı öneriyorum. Hatta daha yoğun beyazlık söz konusuysa… Annelerin tercihi de bu boya oluyor. Renk skalası, adı üstünde ‘mükemmeliyet’ arandığı için belki biraz daha sınırlı ve daha çok rengin kalitesine odaklanıyor. Ama saçlarınız olabileceği en bakımlı haline ve renk yoğunluğuna ulaşıyor. Saç telleri kurumuyor, yıpranmıyor… Hatta bakım sonrası yumuşacık oluyor. Bu arada kutuların içinden çıkan kremler benim şampuan sonrası nemlendirici ihtiyacımı da sonsuza dek sona erdirdi. Çünkü her ay bir boya alıyorum ve içinden çıkan bakım tüpleri beni uzun süre idare ediyor.
11 TL.Natural Colors
Ara sıra saçlara farklı bir hava vermek, değişiklik yapmak adına röfle yaptırmak isteyebiliyoruz. Şimdi bunu evde yapmak mümkün… Natural Colors Röfle Seti bitkisel ve amonyak içermiyor. Saçları yıpratmadan, kurutmadan ve aynı zamanda bakım yaparak güvenle boyamanızı mümkün kılıyor. Amonyak veya saça zarar veren pigmentlerden resorsinol içermediği için de içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca normal boyalarının da kalıcı bir renk yapısı var. Bu boyalar hem beyazları kapatıyor hem de geniş bir renk koleksiyonu var.
12.75 TL.

Koleston
Son boya maceramı Koleston ile yaşadım. Neyse ki sonu olumlu biten, tekrarını da getirdiğim bir deneyim oldu. Rengi tutturdum; açık, küllü bir sarı, numarası 11/1. Kullanım biçimi yukarıda anlattığım diğer boyalar gibi; hazırladığınız boya karışımını saçlaraa uygulayıp bir süre bekliyorsunuz. Wella markasına ait seride en çok yılın moda renkleri olan ‘büyüleyici kahveler’ göze batıyor. Yeni bir rengi gözüme çarptı; 7/1 küllü kumral. Daha önce kumral renklerde küllü renk uygulamasına rastlamamıştım. ‘Kor ateş kızılı’ çarpıcı bir kızıllık arayanlar için. Röfle seti de oldukça güzel bir renk efektini müjdeliyor!
10,70 TL.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER