14.08.2017

Sürülebilen losyon mumlar artık Türkiye' de!

Türkiye’de ilk kez bitkisel yağlardan oluşan sürülebilen mumlar Candela tarafından üretildi. Siz de özel olan şeyleri seviyorsanız haberimiz tam size göre.

"Doğa! Kusursuzlukla en basit maddeden son derece farklı şeyler yaratıyor. Yarattığı her bir parçanın kendine has özellikleri, her bir durumun ayrı açıklaması var ama sonuçta hepsi birlikte bir bütünü oluşturuyorlar'' diyor Goethe! ''Candela'' mumlarının yaratıcısı Hande Yazgan’ın çıkış noktası ise işte bu bütünlük…

Sürülebilen losyon mumlar artık Türkiye' de!
 
A.B.D. ve Türkiye'deki 11 yıllık  medikal direktörlük kariyerinin ardından mum ışığının hipnoz etkisiyle hayatındaki en güzel dönemi mumlar ile keşfeden Hande Yazgan, İstanbul Kuzguncuk ve Bodrum’daki atölyesinde her birini sadece kendine yapıyormuş gibi özenle mumlar üretiyor.
 
g

Yüksek enerjisiyle yaptığı mumların, insanların hayatlarındaki mutluluklarını, hüzünlerini, heyecanlarını aydınlatmasını amaçlayan Yazgan, “Bitkilerin özleriyle üretilen Candela losyon mumlarının en büyük özelliğinin dekoratif görünüşleri ve etkili kokularının yanısıra mumların el ve vücut nemlendiricisi olmaları” olduğunu dile getiriyor.
 
Türkiye’de ilk kez bitkisel yağlardan yapılan ve sürülebilen mumlar üreten Hande Yazgan, yılın sonuna doğru Bodrum’a yakın olan köy arazilerine atölyelerini taşımaya hazırlanıyor. Bu sayede yeni yılla birlikte hem losyon mumlara şifa olacak bitkilerin yağlarını üretip hem de sosyal sorumluluk projesiyle köydeki kadınları iş gücü sahibi yapacak.

 f
Losyon mumların koku seçenekleri
 
Lavanta * Badem
Yasemin * Yeşil Çay
Paçuli * Misket Limon
Bodrum Mandalinası
Narçiçeği
Guava * Nane
Hindistan Cevizi * Yaban Mersini
Sandal ağacı * Sedir ağacı
 
g

Doğanın içindeki aromaterapi kokuları, yanarken çıtırdayan ahşap fitili ve kurşun içermeyen pamuk fitili seçenekleriyle losyon mumlarının her aşaması el yapımı… 

Mumun konduğu keselerden döküldüğü kaplara kadar üretiminde her ayrıntının titizlikle düşünüldüğü Candela losyon mumlarının her biri size özel!


EN ÇOK OKUNANLAR
avon anew hydro advance nemlendirici krem kadin bakim guzellik
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER