› 
 › 
gelindergisi.org 02.04.2012

Bekarlığa nasıl veda etmeli?

Bekarlığa veda etmenin de bir çok yolu var. Dilerseniz felekten bir gece çalabilir, doyasıya eğlenebilirsiniz, dilerseniz de en yakın arkadaşlarınızla huzurlu bir gün geçirip, tüm streslerinizden uzaklaşarak bekar günlerinize veda edebilirsiniz.

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen bekarlığa veda geceleri, artık birçok çift tarafından düzenleniyor. İlk olarak ünlülerle başlayan bu akım gittikçe daha çok tercih edilmeye başlandı. Evlilik için her şeyiniz hazır, gününüzü aldınız ve tüm detayları da son kez gözden geçirdiyseniz, sizin de artık “kendi gecenizi” düzenleme vaktiniz gelmiş demektir. Bu partilerin çeşitli alternatifleri var. Genellikle gelin ve damat aynı geceyi ayrı olarak geçirmeyi tercih ediyorlar. Gelin kendi arkadaşlarıyla, damat da kendi arkadaşlarıyla kendi istediği tarzda bir gece düzenliyor. Ancak bazen bu geceler yakın arkadaşların bir sürprizi olarak da organize edilebiliyor.

Bekarlığa nasıl veda etmeli?

Gün geçtikçe bekarlığa veda gecelerinin de alternatifleri değişiyor. Geline aksesuarlar takılıyor, organizasyon firmaları yeni fikirler üretiyor, dansözler gönderiliyor, kınalar orada yakılıyor. Bekar hayatınızın son partisini vermek ve bu bahaneyle düğünden önce güzel de bir eğlenmek istiyorsanız, yazımızda neler yapabileceğinizi bulacaksınız. İyi eğlenceler diliyoruz.

Gece kulübü
Bekarlığa veda gecenizde sadece içmek ve son bekar gecenizde dilediğinizce dans etmek istiyorsanız, gece kulüplerini tercih etmelisiniz. Böylece sakin ve huzurlu bir gün yerine eğlenceli felekten bir gece geçirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken rezervasyon yaptırmak. Ek olarak son dönemlerde oldukça moda olan bekarlığa veda geceleri için özel olarak tasarlanan pastalar gecenizi renklendirebilir.

Meyhane
Tüm yakın arkadaşlarınızı toplayıp bir meyhaneye gitmek, masaların üzerinde davullarla, zurnalarla dans etmek en kolay yolu. Hem bunca masraf arasında bir de bunu düşünmek kalmazsanız, hem de kız kıza belki de son kez felekten bir gece çalabilirsiniz. Gideceğiniz yere rezervasyon yaptırırken fiks bir fiyat alırsanız gece boyunca ve sonrasında daha rahat edersiniz. Yemeği düzenleyeceğiniz yerin durumuna göre dansöz getirtebilirsiniz ya da bir fasıl grubu varsa hep birlikte şarkı söyleyebilirsiniz.

Karaoke
Avazınız çıktığı kadar sevdiğiniz şarkıları söylemek, dans etmek ve eğlenmek sizin hakkınız. Artık evleniyorsunuz ve çocukluğunuzdan bu yana acı, tatlı bir çok günü birlikte geçirdiğiniz arkadaşlarınızla en sevdiğiniz şarkıları söylemek sizi o günlere geri götürecektir. Sizin için güzel bir nostalji olacaktır. En yakın arkadaşlarınızla bağıra bağıra şarkı söylemek, yeri geldiğinde hüzünlenmek hatta ağlamak, yeri geldiğinde eski günlerinizi hatırlayıp eğlenmek size çok iyi gelecektir. Hem deşarj olmuş hem de bekarlığa hakkını vererek veda etmiş olursunuz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken; karaoke gecelerini düğünden bir gün önce yapmamanız gerektiğidir aksi takdirde düğününüzde eğlenecek ve şarkı söyleyecek hatta ‘evet’ diye haykıracak bir sesiniz olamayabilir.

Spa merkezi ve hamam
Kadınlar kendilerini şımartmayı çok severler, bunun için de en doğru yer kuşkusuz Spa merkezleridir. Düğününüze birkaç gün kala düzenleyeceğiniz bekarlığa veda partinizde bir spa merkezini tercih etmek size de çok iyi gelebilir. Jakuziye girin, bakım yaptırın, bitki banyosuna girin, masaj yaptırın kısacası kendinizi şımartın. Düğünde nasıl olsa yeteri kadar dans edeceğiz diye düşünüyorsanız, spa merkezleri sizin için bulunmaz bir fırsat. Bekarlığa veda partinizi bu şekilde değerlendirmek hem size hem de arkadaşlarınıza çok iyi gelecektir. Üstelik tüm arkadaşlarınız için unutulmaz ve kaçırılmaz bir gün olacaktır.

Hamamda bekarlığa veda geceleri veya kına geceleri yapmak son trendlerin arasında geliyor. Otellerin hamamlarında sizin bekarlığa vedanız için hazırlıklar yapılıyor, yakın kız arkadaşlarınız ve akrabalarınızla size özel bir gün düzenleniyor. İsterseniz kınalarınız da burada yakılıyor. İsteğe göre masaj da yaptırılabiliyor. Hamam sizin için özel olarak süsleniyor, meyve tabakları, içecekler hazırlanıyor. Ayrıca isteğinize bağlı olarak fasıl grubu bile hamama çağrılabiliyor. Eğer bu size çok uçuk geldiyse hamam içerisinde istediğiniz tarzda müzik yayını da yaptırabilir, dilediğinizce eğlenebilirsiniz.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER