› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 27.07.2012

Düğün pastası trendleri (2012)

Düğünlerin, nişanların olmazsa olması pastalarda bu sezon trendler neler? Düğün pastası seçerken nelere dikkat etmek gerekir? Arkadaş Pasta&Çiçek'in sahibesi Melal Aloğlu ile yaptığımız "pasta üzerine" keyifli sohbeti sizlerle paylaşıyoruz.

Düğün ve tüm diğer özel günler için tasarlanan pastaların olmazsa olmaz tek şartı, lezzettir. Tüm düğün pastaları tam bir görsel şölen ile o unutulmayacak geceye damgasını vuracak şekilde hazırlanır. Düğün pastaları, çiftlerin zevkleri, talepleri doğrultusunda usta aşçıların maharetli ellerinde şekillenir. Böylece hem evlenen çift hem de davetliler için düğünün en "tatlı" anlarından birini oluşturur.

Düğün pastası trendleri (2012)

Arkadaş Pasta&Çiçek'in sahibesi Melal Aloğlu da, 12 yıllık başarılarının arkasındaki en büyük sırrın, lezzeti unutulmayan düğün pastaları olduğunu söylüyor. Bakın, Melal Hanım düğün pastalarıyla ilgili Pudra.com'a neler anlattı...Düğün pastalarının olmazsa olmazları nelerdir?
Düğün pastası, lezzetinin yanı sıra düğün konseptini tamamlayan son nokta olmalıdır. Bu da ancak renklerin uyumu, süslemelerin doğru kullanılması ile mümkün olur. Unutmayın pasta, düğün davetlilerinin en çok konuştuğu düğün malzemelerinden biridir. Düğün pastasının olmazsa olması tabaklarda kalmayıp lezzetiyle damaklarda anılmasıdır.

Düğün pastası seçerken neye dikkat edilmelidir?
Burada dikkat edilmesi gereken 4 ana unsur vardır:
- Düğünün konseptiyle pastanın bir uyum sağlaması,
- Seçilen show cake’in kişi sayısıyla doğru orantıda olması,
- Pastanın içeriğinin ve tasarımının mevsime ve ortama uygun olması,
- Mutlaka düğün pastasına karar vermeden önce tadım yapılarak lezzetinin onaylanması gereklidir.Düğün konseptine göre pasta seçiliyor. Ne tür düğünlere nasıl pastalar önerirsiniz?
Seçtiğiniz mekanın ve dekorun pastanıza yansıması düğünün görsel açıdan daha şık gözükmesini sağlar. Örneğin kır düğününde daha çok doğaya uyum sağlayan süslemeler kullanılmalıdır. Kapalı ve klasik mekanlarda ise konsept için seçilen renklerle uyumlu pastalar tercih edilmelidir.

İçerik olarak bahar ve yaz aylarında daha çok mevsim meyveleri tercih edilir. Kış ve sonbahar aylarında ise çikolata ağırlıklı pastalar ön plana çıkar.

Bu yılın pasta trendleri neler?
Artık daha sade ve modern pastalara rağbet ediliyor.Bugüne kadar yaptığınız en sıradışı pasta neydi?
Aslında her evlilik bir hikayeyi temsil ediyor… Her gelin ve damat kendi hikayelerini pastalara yansıtıyor.

Aklımızda kalan ilginç düğün hikayelerinden biri ise; bir mimar gelin ile finans alanında çalışan damat için ürettiğimiz, onların işlerini temsil eden tek pastalardı.


Her bir pastanın üzerinde bu iş kollarını sembolize eden minik görseller çalıştık. Gerçekten çok ilginç ve yaratıcı bir sonuç aldık. Düğüne davet edilen her kişiye farklı bir görsellikte pasta ikram edildi. Gerçekten çok beğenilmişti, geri dönüşler harikaydı…

Arkadaş Pasta & Çiçek
Eflatun Sokak 3/a Feneryolu 34726 İstanbul
Tel -Fax: +90 216 449 49 50, +90 216 449 19 82

Arkadaspastacicek.com

Ayrıca Özel pastaların adresi: Arkadaş Pasta haberimizi de okumak ister misiniz?


EN ÇOK OKUNANLAR
nit and mild 4
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER