› 
 › 
pudra.com 29.04.2010

Düğününüzde özel bir dansa ne dersiniz?

Düğününüzde özel bir dansla süslemeye ne dersiniz? Hande Kayacık Dance Company, o özel dans için 5 derslik bir kurs düzenliyor.
Gelinlik, smokin, yüzükler, davetiyeler...
Her şey hazır. Peki, düğün dansınız ?

Düğün Dansı rüya gibi bir geleceğe atılan ilk adımda, düğünün olmazsa olmazları arasında. Bu özel dansı müzikle, profesyonel eğitmenleriyle ve kişiye özel hazırlanan dans koreografileriyle hafızalardan silinmeyecek bir güne çevirmek isteyenler için, Hande Kayacık Dance Company yeni bir kurs başlattı.

Düğün Dansı, çiftlerin tercih edecekleri müziğe ve gelinlik modeline göre seçiliyor. En çok önerilen danslar, Slow Dance veya salon danslarından Rumba... Biraz daha sıkı çalışmayı göze alan çiftler için eğer gelinlik modeli de uygun ise Vals de önerilebilir.

Hande Kayacık Dance Company, daha önce hiç dans dersi almamış çiftlere özel 5 dersten oluşan hızlandırılmış Düğün Dansı paket programı sunuyor. İlk dersler temel teknik dersler olup, bu derslerde dansın temeli, temel adım ve dönüşler ile temel figürler öğretiliyor. Daha sonra, seçilen dans müziğine ve gelinliğin modeline uygun dans koreografisi hazırlanıyor. Son derste ise çiftin sahneye girişinden çıkışına kadar tüm detaylar birer birer prova ediliyor.Derslere Ne Zaman Başlamalısınız?
Büyük gün yaklaştıkça çiftlerin yapmaları gereken şeyler de artacağından dansı en son sıraya bırakmamak lazım. Düğün gününden 1-2 ay önce dans derslerine başlamak yeterli olacaktır...

Düğününde fark yaratmak isteyen gelin ve damat adayları, alacakları bu kısacık dans eğitimi ile dans etmeyi öğrenmenin yanı sıra, eşleri ile beraber hayatlarının sonuna kadar paylaşabilecekleri eğlenceli ve hoş bir hobi edinmiş olacaklardır. Düğün dansı için eğitim alan çiftlerin çoğu, dansın eşleriyle paylaştıkları en güzel şey olduğu fikrindeler…

İlk Dans İçin Tavsiyeler
1. Düğünden önce gecede DJ’lik yapacak kişi ile birlikte müzikli bir prova yapın. Ona ne zaman müziği gireceğini ve ne zaman (eğer istiyorsanız) müziği kesebileceğini anlatın.

2. Düğünde anons yapacak kişiye İlk Dansın sadece size özel bir dans olduğunu belirtmesini isteyin. Bazen bu dansta başka çiftlerinde sahneye çıkıp dans etmeye başladıkları görülmektedir. Aman Dikkat!

3. Prova esnasında dans edeceğiniz yeri belirleyin. Herkesin görebileceği bir yerde dans etmeye ve çok kenarlarda kalmadan her zaman pisti ortalamaya dikkat edin. Dilerseniz bir anons yaparak kişilerin pistin çevresinde bir halka oluşturmasını da isteyebilirsiniz. Böylece özenle hazırladığınız bu İlk Dansı tüm misafirlerinizle paylaşmış olursunuz.

4. Düğünden önce dansınızı düğün ayakkabınızla ve varsa gelinliğinize benzer bir kıyafetle mutlaka tekrar edin.

5. Fotoğraf ve Kamera ile çekecek olan kişiye koreografinizde yer alan güzel figür ve pozları kaçırmaması için uyarın. Ayrıca dansınız esnasında size odaklanmasını belirtin. Çok yakın çekimde yaparak yüzünüze odaklanmak yerine boydan çekim yapmasını isteyin. Aksi taktirde hazırlamış olduğunuz dans kamerada veya fotoğrafta belli olmayacaktır.

6. Son olarak GÜLÜMSEYİN ve dansın keyfini çıkarın! İnanın hata bile yapsanız. Bunu orada kimse fark etmeyecektir. Yeter ki yüzünüzden gülücükler eksik olmasın.


HANDE KAYACIK DANCE COMPANY
Karahasan Sk Başoğlu Apt. No: 6 / 1
Balmumcu İSTANBUL
Tel: (212) 288 10 02 - (532) 474 40 00

www.handekayacik.com
www.dugundansi.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER