› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 19.06.2009

Yıllara direnen Hollywood güzelleri…

Yaş bahane… İster 30’lu, ister 40’lı, ister 50’li yaşlarda olsun, onlar hep güzel kalmayı başarıyor!

20’li yaşları geride bırakmış olmak her şeyin bittiği, güzelliğimizi tümden kaybedeceğiz anlamına gelmiyor. Nitekim 30’lu, 40’lı ve 50’li yaşlarını süren kimi Hollywood yıldızı bu konuda bize örnek oluşturuyorlar.


Elbette genlerimiz, içinde bulunduğumuz yaşam koşulları ve hayatın zorlukları, sağlıklı, bakımlı ve güzel görünmek konusunda belirleyici etkenler… Ancak ‘neden olmasın?’ diye sormadan edemiyoruz, biz de yaşımızı göstermeyebilir, onlar gibi olabiliriz...30’lu yaşlar: Parlak dönem!
Annemin bir sözü vardı zamanında, ‘30’lu yaşlar bir kadının kendini en güzel hissettiği zamandır’ diye. Bunun doğru olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar hayatın gelip geçtiğine istinaden kuvvetli bir girdaba kapılsak da kendimizi bulduğumuz, benliğimizle ilgili kaygıları rafa kaldırıp hayatın tadını çıkarmaya başladığımız yaşlar 30’lar… Belki bu yüzüne, tavırlarına yansıyor insanın. Kendimizi sevmeye başlıyor, kendimize güveniyoruz. Jennifer Aniston, Drew Barrymore ve Jennifer Connely bu yaş dilimine uygun örnekler… Tarzları artık oturmuş ve öz güven sahibi oldukları duruşlarından belli. Jennifer Anniston aslında 40 yaşında ama biz onun hala bu kategoriye daha çok yakıştığını düşünüyoruz!40’lı yaşlar: Meydan okuma!
Bu dönem özellikle keyiflidir çünkü kadın bakımlı ve hoşsa, giyimine dikkat ediyor ve 30’larda tutturduğu stil anlayışını istikrarlı bir şekilde sürdürüyorsa bol takdir alır, ‘yaşına rağmen!’ ifadeleriyle karşı karşıya kalır. Ama bunun keyfini sürecek kadar akıllı ve uyanıktır. Tıpkı Julia Roberts, Halle Berry ve Demi Moore gibi… Belki genç bir sevgiliye sahip olmak da işe yarıyor; Berry ve Moore’un yaptığı gibi… Ama yine de 40’ında güzel görünmenin kendine iyi bakmaktan, spor yapmaktan ve dengeli beslenmekten geçtiğini düşünüyoruz… Tabii genleri de unutmamak gerek!50’li yaşlar: Büyük direniş!
50’yi 'bir' geçmiş muhteşem iki örnek bulduk sizler için. Biri ebedi seksapelin temsilcisi Sharon Stone, diğeri zarafetin ve asil güzelliğin tanımı Michelle Pfeiffer. Küçükken ‘keşke Pfeiffer gibi olsaydım’ diyen ben, şimdi ‘onun gibi yaşlanmak istiyorum’ diyorum… Pfeiffer, zamana, yaşa direniyor ve her dönüm noktasında, 30’unda, 40’ında ve şimdi 50’sini aşmış biri olarak hep kazanıyor. Sharon Stone ise hala ‘Temel İçgüdü’deki efsane rolünün büyülü etkisinin tesiri altında sanki… Her zaman dişiliği temsil ediyor.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER