› 
 › 
Pudra.com 30.01.2012

Gamze Saraçoğlu yeni koleksiyonuyla ilk kez IFW'de

Gamze Saraçoğlu’nun 2012 Sonbahar Kış sezonu koleksiyonu “Kuzey Yamacı” dünyanın en ünlü kadın dağcısı Wanda Rutkiewicz’in yaşamından ilham alıyor.

Gamze Saraçoğlu; 2012 Sonbahar-Kış sezonu koleksiyonu “Kuzey Yamacı”nı İstanbul Fashion Week’te sergiliyor. Gamze Saraçoğlu’nun 2012 Sonbahar Kış sezonu koleksiyonu “Kuzey Yamacı” dünyanın en ünlü kadın dağcısı Wanda Rutkiewicz’in yaşamından ilham alıyor. K2’ye tırmanan ilk, Everest’e tırmanan üçüncü kadın dağcı olan Rutkiewicz’in hayatında yaşadığı paradokslar, Gamze Saraçoğlu’nun hazır giyim koleksiyonu “Kuzey Yamacı”nda farklı bir yorum ile sunuluyor.

Gamze Saraçoğlu yeni koleksiyonuyla ilk kez IFW'de

1992 yılı mayıs ayında dokuzuncu 8 binlik zirve denemsi yaptığı Kangchenjungada'da rotanın güneybatı yüzünde hayata veda eden Rutkiewicz, bu denemede yaşamını yitirmeseydi dünyadaki 14 tane 8 binlik zirvenin hepsine birden tırmanmış ilk kadın olacaktı. Bu güçlü ama bir o kadar da naif kadının aşkı ve tutkuları arasındaki savaşı, günlük hayatı ile dağcılık arasında sert uçlarda geçen yaşamı, ince ruhu ile bu kadar sert bir sporu birleştirişinin yorumları Gamze Saraçoğlu koleksiyonunda hayat buluyor.

Kuzey Yamacı koleksiyonunda neler var?
Gamze Saraçoğlu koleksiyonlarının imzası olan ipek şifonlar “Kuzey Yamacı” koleksiyonunda 2012-2013 kışına dair farklı yorumları ile yer alıyor. Gamze Saraçoğlu’nun ilk hazır giyim koleksiyonu olan “Kuzey Yamacı”nda ince ve narin kumaşların, yünlü kalın kumaşlar, kürk ve derilerle paradoksal uyumu göze çarpıyor. Koleksiyonda, ipek ürünlerde kalın deri biye kullanımı, anti stress özellikli kumaşlar, kürk, manşet yaka kullanımı, eskitilmiş bronz ve gold düğmeler sıkça yer alıyor. Haki, taba, bordo, lacivert, gri, ekru, uçuk mavi ve kahve tonlarının ağırlıklı olduğu koleksiyonda kullanılan tüm kumaşlar özel olarak tasarlandı.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER