› 
 › 
Habertürk 06.08.2012

İndirimde kış modasına yatırım

Şimdi indirim sezonu. 2012 Sonbahar-Kış trendlerinden yola çıktığınızda şimdi alıp kışın giyebileceğiniz birçok parça uygun fiyatlarla sizi bekliyor.

Denim ceket

İndirimde kış modasına yatırım
Önümüzdeki kış sezonunda denim parçaların yükselişi dikkat çekiyor. Yırtık detaylar ve kalın kürklü modeller denim ceketlerin yeni sezon versiyonları. İndirimden bulursanız kaçırmayın!

Bol trikolar
Trikosuz bir kış düşünülemez. Özellikle geçen kış yünlü trikolar en rahat kullandığımız parçalardı. Yeni sezonda bol trikolar geçen kışa nazaran daha maskülen ve daha salaş modellerle karşımızda. Trikolara yatırım yapın, pişman olmayacaksınız.

Takım elbiseler
Androjen moda tüm hızıyla yeni sezonda da devam ediyor. Maskülen kadınlar yeni sezonda baştan aşağı sert detaylarla erkeksi silüetlere bürünüyorlar. Bunun en güzel ispatı takım elbiseler. Yeni sezon için indirimden kalın yünlü kumaş Chanel tarzı tweed ceketlere, erkeksi smokin ceketlere ve tabii ki klasik pantolonlara yatırım yapmanızda fayda var.

50'lerin etekleri
50'lerin zarif tarzı 2012 kış sezonunu da etkisi altına alıyor. Kısa gömlekler ve uzun paltolarla kombinlenen yüksek bel dizaltı etekler yeni sezonun olmazsa olmazlarından olacak. Geçen kış almadıysanız bile indirimden mutlaka 50'ler tarzını yansıtan etekleri yakalayın.

Valiz çantalar
Louis Vuitton defilesinde taşınan çantalar hâlâ hafızalarda... Minyatür valizler yeni sezonda günlük hayata taşınıyor. Nostaljik bir tarz arayanlar için valiz çantalar hem kullanışlı hem de yeni sezonun favori aksesuvarlarından.

Kadife dokunuşu
İndirimden bulamasanız bile eskileri karıştırmaya başlayın. 2012 kışının en gözde deseni nedir diye sorsanız, cevabımız kadife olur. Kadife ceketler, pantolonlar ya da paltolar yeni sezonda sıkça karşımıza çıkacaklar.

Kısa botlar
Yazın bile şortun altına giydiğimiz kısa kovboy botların artık zamansız ve mevsimsiz olduğunu biliyoruz. İndirimde geçen sezondan kalan botlara uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Yazın sıcaklarda bot alınır mı demeyin, çünkü kışın iyi ki almışım diyeceksiniz.

Parıltı yine başlıyor
Parıltılar, payetler, gözalıcı işlemeler 2011 kışından yadigâr kaldı. Barok döneminin şaşaalı zamanları moda dünyasına ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Özellikle yeni sezonda gece kıyafetlerinde parıltılı detaylar göze çarpıyor. İndirim alışverişinizde parıltılı şık tasarımlara mutlaka göz atın.

Renkler yine iddialı
Birkaç sezondur karşımıza çıkan çarpıcı neon tonlar 2012 kışında da gözümüzü almaya devam ediyor. Siyah yine başrolde ancak özellikle kıyafetlerde neon tonlar kışın toprak renklerle kusursuz kombinler oluşturuyor. Aksesuvarlarda da renkli detaylar göze çarpıyor. İndirimden renkli ne varsa sahip olmaya bakın.

Desenler karmakarışık
Yeni sezonda trend olan desenler, ortaya karışık diyebiliriz. Hayvan desenleri, grafik çizigiler, tartan deseni, ekoseler, şal deseni, soluk çiçekler, aklınıza gelebilecek her desen kıyafetlerden aksesuvarlara her yanımızı sarıyor. İndirimde klasik desenlerin yanı sıra sezon trendlerini yansıtan canlı desenlere de bakın.

İndirimde alışveriş listem

1. Hayvan deseni
Yaz indirimlerinde bulup kışın doya doya giyebileceğim hayvan desenli ya da resimli bir parça.

2. Baskın canlı renkler
Canlı renklerin cazibesini pantolon-ceket takımlarla kışa taşımak harika olacak.

3. 50'ler stili
Evaze bol etekler kışın çok moda ve indirimden diz hizasında bir bol eteği gömleklerle tamamlayıp kışın da giyebilırim.

4. Spor tarzı
Londra Olimpiyatları'nın etkisi kışın da sürecek. Sezon indiriminden spor, şık bir parça akıllı bir yatırım olacak.

5. 20'lerin caz çağı
Evet The Great Gatsby aralık ayında vizyona giriyor ve kışın "flapper" yani caz modası hakim olacak.

6. Tomboy
Erkeksi giyim yine çok moda. Maskülen tarz indirimde yakalanmalı.

7. Grafik deseni
Grafik desenlerin, özellikle siyah-beyaz ya da kırmızı-siyah ikilisinin hakim olduğu desenli parçalara odaklanıyorum.

Esra Çoruh


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER