› 
 › 
14.11.2018

Avusturya Moda Defilesi'nde doğaya saygılı üretim teknolojileri

Sürdürülebilir ve doğaya saygılı üretim teknolojileriyle yenilenebilir botanik kökenli elyaflar üreten Lenzing, Avusturya Moda Defilesi'nde yer aldı.

İZLE: ŞEHİRDE EKOLOJİK YAŞAM👇 
Yenilenebilir ağaç kaynaklarından botanik kökenli elyaflar üreten Lenzing, 12 Avusturyalı firmanın bir araya gelerek gece elbiselerinden kayak kıyafetlerine uzanan koleksiyonlarını tanıttığı Avusturya Moda Defilesi’ne katıldı.

Modada doğaya saygılı üretim teknolojileri

Avusturya Başkonsolosluğunda, moda, iş, sanat ve cemiyet dünyasının önde gelen isimlerinin katılımıyla gerçekleşen defilede Lenzing, tasarımcı Meltem Özbek’in Lenzing’in tekstil markası TENCEL™ ile hazırladığı Stories of Flora isimli koleksiyonu ile yer aldı.

Defilenin resepsiyon bölümünde ise Türkiye’den ve Avusturya’dan dokuz genç modacının TENCEL™ markası imzasını taşıyan kumaşlarla hazırladıkları Beyond Couture moda sergisinden özel parçalar tanıtıldı.

Sürdürülebilir ve doğaya saygılı üretim teknolojileriyle yenilenebilir ağaç kaynaklarından botanik kökenli elyaflar üreten Lenzing Grubu, Avusturya Ticaret Ofisi tarafından düzenlenen Avusturya Moda Defilesi’ne katıldı. 6 Kasım Salı günü, Avusturya Başkonsolosluğunda moda, iş, sanat ve cemiyet dünyasının önde gelen isimlerini buluşturan defilede Lenzing’in yanı sıra, gece elbisesinden kayak kıyafetine uzanan koleksiyonlarını tanıtan Avusturyalı moda markaları yer aldı.

Lenzing, Meltem Özbek’in “Stories of Flora”sı ile podyumda
 
Meltem Özbek Avusturya Moda Haftası Defilesi
Meltem Özbek Defilesi
Lenzing, ana sponsorları arasında yer aldığı defileye, tasarımcı Meltem Özbek’in Lenzing’in tekstil markası TENCEL™ ile hazırladığı Stories of Flora koleksiyonuyla katıldı. Koleksiyonunu ilk kez Eylül ayında düzenlenen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da sergileyen Özbek, bir kez daha büyük beğeni topladı.

Kumaşlara yumuşak ve akışkan bir hava katan botanik kökenli elyafların tasarımlarıyla bütünlük oluşturduğunu söyleyen Meltem Özbek, “Stories of Flora’yı, Roma mitolojisinde çiçeklerin ve baharın tanrıçası olan Flora’nın hikayelerinden ve Marakeş’teki Majorelle Bahçelerindeki renklerden, desenlerden ve çiçeklerden etkilenerek oluşturdum. İlhamını doğadan alan TENCEL™ markası ile bu anlamda ortak bir noktada buluşuyoruz. Botanik kökenli elyaflarının ipeksi dokusu dikimde ve ütüde büyük kolaylık sağlarken tasarımlarıma da özgür ve feminen bir görünüm kazandırıyor“ dedi.


POPÜLER GALERİLER
raisa and vanessa nike air force 03
derin mermerci network
alexander wang adidas originals 10
gece bakimi
fezi altun max factor makyaj tuyolari
kis bahcesi dekorasyon onerileri5
organik kozmetik krem guzellik dogal bakim cilt sac goz
pandora reflections mood jewellery 12
EN YENİLER