› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 31.03.2010

Podyumlarda balerin zarafeti

2010 ilkbahar yaz sezonun en zarif ve en hoş trendi balerin naifliği ve tüllü, kat kat, kabarık etekler olacak.

Bale veya balerinler herkese, zarafeti ve rüya gibi tütüleri hatırlatır. Bu durumun tasarımcılar için ezelden beri ilham kaynağı olduğunu da biliriz.

Podyumlarda balerin zarafeti

2010 İlkbahar yaz podyumlarında bale esintisi göze çarpacak kadar ön planda. Dev markalar neredeyse Degas’nın o harika tablolarındaki balerinleri çerçevenin dışına, podyuma taşımış. Chanel, Burberry, Christian Dior, Alexander McQueen, Giambattista Valli, Valentino, Fendi, D&G ve daha niceleri sezonun trendi olan dantelleri, tülleri, kat kat, kabarık kısa etekleri koleksiyonlarında bolca kullanmışlar.

Degas’ın balerinleri
1834 yılında Paris’te dünyaya gelen Edgar Degas’nın adı, zarif kostümleri ve sahne arkasını yansıtan balerin tablolarıyla birlikte anılmıştır hep…

Pek çok konuyu resmetmiş olmasına karşın ressamın en çok dansçı tasvirleri hala hepimizin gözleri önünde durur.

Hayatının sonlarına doğru görme yetisini büyük ölçüde yitirmiş olan ressam için heykel çalışmak daha kolay olduğundan Degas imzalı balerin heykelleri de bulunur.


Hafif ve tüllü kumaşlar
Aynı zamanda Degas, dansçı tablolarında hareket hissini en iyi şekilde yansıtmış olmasıyla da bilinir.

Bu sezon podyumlarda bolca görülen hafif, tüllü kumaşlar da uçuşarak her adımda hareketin hafifliğini yansıtıyor.

Modellerin kısa etekler altından uzanan güçlü, uzun bacakları da Degas’nın bronz heykellerini çağrıştırıyor.


Davetlerde balerin sadeliği ve şıklığı
Anlaşıldığı üzere bu yaz davetlere birer balerin edası ve zarafetiyle, romantik, dantelli, tüllü minilerle gitmek trendi yakaladığımız anlamına gelecek. Aynı zamanda da belki bizleri küçük bir kızken girdiğimiz bale derslerine ya da balerin olma hayallerimize geri götürecek.

Bu kıyafetlerde küçük kız kırılganlığı tüllerle, kat kat dikilmiş ince kumaşların uçuşan yapısıyla vurgulanıyor. Bu zarif silüeti, doğal bir saç modeli ve yumuşak tonlardaki makyajla birleştirdiğinizde ise olduğunuzdan çok daha genç görünmeniz kaçınılmaz.Dev markaların podyumlarında gördüğünüz bu kıyafetlerin yansıttığı havaya benzer elbise ve etekleri uygun fiyatlarla gardırobunuza katmaya kararlıysanız, Machka, Twist ve Topshop koleksiyonlarını sıkı sıkı takip edin.Tuğba Gürkök


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER