› 
 › 
pudra.com 21.05.2009

Eyvah, acaba hangi bikiniyi seçsem?

Yazla birlikte adeta dert haline gelen bikini veya mayo seçiminde vücut şeklinizi esas alın!Eyvah, acaba hangi bikiniyi seçsem?
Nihayet o an geldi, ya da geldi gelecek. Yıl boyunca spor yaptık (!), dengeli beslendik (!), bol bol su içip vücut kremlerimizi kullandık. Sıra geldi yeni bir bikini veya mayo almaya! Gerçek şu ki hepmizin belirli bir vücut şekli var. Yani temelimiz belli; yukarıda sıraladığımız, vücudumuzun üzerinde yaptığımız olumlu çalışmalar bu şekli değiştirmez, sadece daha sağlıklı ve formda kılar. O yüzden bikini veya mayo bakarken de amaç gerçekçi bir yaklaşımla vücut şeklimiz için en uygun olanı tespit etmek, bizi en iyi gösterecek ve en çok yakışacak olanı bulmak olmalıdır. Unutmayın, hiç kimse mükemmel değil; ama ‘kendi mükkemmelimize’ ulaşmak için aşağıdaki ipuçlarına bakmakta fayda var!


Erkeksi, atletik vücut (ters üçgen): Omuzlarınız geniş, kalçanız dar ise vücut orantınızı dengeleyebilmek için yüksek belli şort bikiniler giymeyi deneyin çünkü bacaklarınız bu şekilde uzun görünecektir. Ayrıca daha feminen parçalar, erkeksi yapınızı kırar. Canlı renkleri ve desenleri mutlaka alt parçalarda kullanın. Böylelikle kalçanız daha geniş görünecek, dengeli bir görünüm oluşacaktır. Geniş askılı üstleri tercih edin, omuzlarınızın güzelliğinden faydalanın.

Armut şeklinde vücut (üçgen): Omuzlarınız dar, kalçalarınız geniş ise iki parçalı bir bikini seçmeniz en mantıklısı. Dikkati üst bölgeye çekmek için renkleri ve desenleri üst parçada kullanın. Altınız daha koyu bir renkte ve düz olsun. Boynun arkasından bağlanan üçgen üstler ilgiyi omuzlara çeker, omuzları vurgular. Düşük belli, bağlama yerleri ince olan altlar armut şekline ihtiyacı olan dengeyi getirir. Tek parça mayolar belinizi ön plana çıkartırken bacaklarınızı kısa göstereceği için çok iyi bir seçim gibi görünmüyor. Kesinlikle uzak durulması gereken yüksek belli bikini altlarıdır.

Dengeli, kıvrımlı vücut (kum saati): Eğer omuzlarınız ve kalçanız dengeli bir görünüm oluşturuyorsa, hemen her modeli tercih edebilirsiniz. Yalnız tek parça mayo seçerken dikkatli olun; eğer tam oturan kıvrımlılarınızla birebir uyumlu bir mayo değilse sizi olduğunuzdan kilolu gösterebilir. Straplez modeller de pek uygun değil; çünkü zaten mükemmel olan kıvrımlarınızı, göğüs bölgenizi düzleştirebilir!

Biraz da vücut özelliklerimize göre nelere dikkat etmemiz gerektiğine bakalım:

Uzun Bacaklar: Çok şanslısınız! Ama upuzun bir direk gibi görünmek istemiyorsanız dikey çizgilerden kaçının. Çok canlı renkler sizin için çok uygun. Koyu ve tek renk parçalar, yüksek yakalar biraz sakıncalı. Erkeksi mini şortları, mayokini tarzı mayoları, zincirli, düğmeli yani bol aksesuarlı parçaları yeğleyin.

Kısa bacaklar: Vücudunuzu uzun göstermek için kalçası yüksek kesimleri tercih edin. Ayrıca uzun bacaklıların giyemediği dikey çizgileri siz giyebilirsiniz! Düz ve sade bir bikini altı ile desenli bir üst, bakışları yukarıya doğru çekerek bacak boyunuzu sihirli bir şekilde uzatacak!

Küçük göğüsler: Fırfırlı, desenli, straplez üstler, üçgen ip bikiniler en çok küçük göğüslülere yakışıyor! Aslında hemen her model küçük göğüsler için uygun. Ama biraz destek arıyorsanız başvurabileceğiniz hileler de var; dolgulu ve balenli üstler bu konuda kendine güveni olmayanları yardımına koşuyor...

Büyük göğüsler: Bir çoğumuzun imrendiği bu şanslı kesim, zaman zaman haklı olarak göğüslerinin fazla büyük olmasından yakınabiliyor. Özellikle büyük göğüslü ince kadınlar bikini alırken çok zorlandıklarını, büyük bedende üst, küçük bedende alt bulmakta zorlandıklarını ifade ediyor. Bu durumda üstü ve altı ayrı satılan takımlar çok işe yarıyor. Arkadan ve boyundan bağlanan, kalın askılı üstler ihtiyacınız olan desteği verecektir.

Unutmayın ki kategoriler bir yere kadar… Mayo veya bikini denerken önemli olan dönüp aynaya baktığınızda gördüğünüzün sizi mutlu etmesi. Sizin için belirlediğimiz kategorilere göre bir seçim yaparken, kendi beğenilerinizi göz ardı etmeyin. Sizi en iyi tanıyan, yine sizsiniz!


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER