› 
 › 
10.12.2019

İş hayatı için pratik güzellik alışkanlıkları

İş hayatında başarılı stil oluşturmak için pratik güzellik alışkanlıkları ve rutinler edinmek gerekiyor. İşte Stil Danışmanı Dr. Burçak Ilıman'ın önerileri

İZLE: İDEAL İŞ KIYAFETI👇 
İş hayatında fiziksel görünümünüze dikkat etmelisiniz. Kıyafet ve makyaj öğelerini stratejik bir şekilde kullanmak kendinizi, çalıştığınız alanda bir referans olarak konumlandırmanıza ve kendi kişisel markanızı yaratmanıza yardımcı olacaktır. İşte bu nedenle pratik güzellik alışkanlıkları ve rutinler edinmeniz gerekir. Stil, İmaj ve Marka danışmanı Dr. Burçak Ilıman, Pudra.com okuyucuları için önerilerde bulundu. 

İş hayatı için pratik güzellik alışkanlıkları

Rutin bakımlar kişisel imajınızı ihmal etmemek adına çok önemlidir. Bunun için stilinizi tamamlayacak kolay bir saç modeli seçmek, maniküre daha az vakit ayırmanızı sağlayacak sade görünümlere yönelmek veya nude tonlarda ve french oje gibi modellerde kalıcı oje gibi 1-2 hafta boyunca sizi rahat ettirecek uygulamalar yaptırmak, daha hafif makyaklara yönelmek ve tasarruf ettiğiniz zamanı cilt bakımınıza ve bedensel sağlığınıza ayırmak, çok daha başarılı bir stil oluşturmanıza yardımcı olabilir. 

İş hayatı için fonksiyonel saç stilleri seçin: Bunun için at kuyruğu olabilir. At kuyruğu ile hem kadınsı görünürsünüz hem de kurutuculara ve şekillendiricilere çok fazla zaman ayırmanız gerekmez.

Bu haber ilginizi çekebilir: İş hayatı için stil oluşturmanın temel 5 adımı
İş hayatının yoğun temposunda pratik ve başarılı stil oluşturmanın en temel 5 adımını stil, imaj ve marka danışmanı Dr. Burçak Ilıman'dan öğreniyoruz...

Tırnaklarınızı kısa tutmaya çalışın. Bu şekilde bakımı kolay ve hızlı olacaktır. Hafif bir tonda oje sürmek de zamandan kazanmanızı sağlar. Eğer süsünüze biraz daha düşkünseniz, kalıcı oje gibi uygulamalar yaptırabilirsiniz. Bunun için her tür kıyafetinizle, stilinize uyum sağlayacak nude tonlar seçmeniz veya french oje yaptırmanızı önerebiliriz. 

Gündüz makyajını olabildiğince hayatınızdan çıkarın. Her sabah nemlendirici bir krem ve güneş kremi kullanarak cildinize dikkat edin. Sağlıklı cilt, parlak ve sağlıklı bir görüntü yansıtmanıza da yardımcı olacaktır.

● Makyajı stratejik olarak kullanın, asla abartmayın. Görsel olarak değiştirmeden geliştiren doğal görünümlü makyajlarını tercih edin, bu sizi canlı gösterecek ve uzun zamanınızı almayacak. 
Kirpikleriniz için hızlı bir şekilde uygulayabileceğiniz rimel, yüzünüzü vurgulayan nötr tonda bir gölge, yanaklarınıza renk katan yumuşak bir allık ve doğal tonda bir ruj kullanın. Bu makyajın uygulanması her sabah en fazla 10 dakika sürecektir.

● Sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları edinin, dengeli bir şekilde yiyin, her gece yeterince uyuyun ve düzenli olarak egzersiz yapın. Bu alışkanlıklar, iş hayatına daha iyi konsantre olmanıza ve daha fazla enerjiye sahip olmanıza yardımcı olacaktır.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER