› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 21.02.2010

Şehri gladyatörler bastı!

Yaz sezonuna damgasını vuran gladyatör sandaletler hangi kıyafetlerle kombine edilirse daha şık durur? Tavsiyelerimize göz atın…

Sienna Miller, Gwyneth Paltrow, Kate Moss, Mary Kate ve Ashley-Olsen Kardeşler, Miley Cyrus, Nicky Hilton gibi ünlü Hollywood yıldızlarının vazgeçilmez ayakkabıları olarak gördüğümüz gladyatör sandaletler, trendleri takip etmeyi seven pek çok kadın tarafından ilgiye layık bulunmaya başladığı 2007’den bu yana moda dünyasındaki tahtını koruyor.

Şehri gladyatörler bastı!

Bacak boyu önemli
Düzleri, topukluları, püsküllüleri, bilekten bağlamalıları, yılan derisi desenlileri bir yana, en gösterişli modeli olan çizme şeklindeki gladyatörleri yurtdışı defilelerde, bazı ünlülerin ayağında görmeye başladığımızda, pek çok moda yorumcusu bunun sokak modasına yansımayacağına inandı. Ancak yanıldıklarını anlamaları çok fazla sürmedi. Zira bu yaz pek çok trend takipçisi kadının ayağında görmeye alıştık çizme şeklindeki sandaletleri. Ancak bir hatırlatma yapalım: Uzun ya da kısa sandalet model tercihlerinde bacak boyu çok önemli. Uzun sandaletleri uzun bacaklılara, kısa sandaletleri de kısa bacaklılara tavsiye ediyoruz.

Mini şort ile gladyatör kombini
Gladyatör sandaletler ile giysileri kombine etme konusuna gelince… Çizme boyutundaki sandaletleri mini şort, militer ya da fütüristik ceketlerle tamamlamak olası. Hem belki böylesi ‘gladyatör’ün savaşçı ve gövde gösterisi seven doğası için de daha uygun olur, ne dersiniz?

Mini şort, kot şort ya da mini etek altına bilekten bağlamalı gladyatörler daha sevimli duracaktır. Yine kısa sandalet modellerini salaş elbiselerle birleştirmek, dore ve lame olanlarını da vücuda oturan elbiselerle kombinlemek yerinde bir tercih gibi görünüyor.

“Ben buradayım” diyebilmek…
Boyu uzatmayan ama hoş ve sempatik bir hava veren düz gladyatör sandaletler dışında, topuklu sandaletler, daha yüksekten yere sağlam basmak isteyen kadınların tercihlerine hitap ediyor. Aslına bakarsanız sandalet modasının damgasını vurduğu bu yaz, stil danışmanlarına göre ayakkabı dolabında yüksek topuklu ve siyah bir sandalet bulundurmak, her kadının olmazsa olmazlarından biri haline gelmeli. Ancak topuklu sandaletlerde ön kısmı çok uzun olmayan ve ayağı büyük göstermeyen modellerin seçilmesi, daha yerinde bir tercih olarak görünüyor.

Doğrusu, ayakları güzel gösteren yüksek topuklu modelleri hem jean’lerin hem de mini şortların altına kullanmak, şehrin iddialı kadınlarının “ben buradayım” demelerinin bir başka yolu olarak kabul ediliyor.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER