› 
 › 
Pudra.com 08.08.2012

Gastronomi meraklılarına müjde: Le Cordon Blue Türkiye'de!

Ünlü Fransız mutfak sanatları okulu Le Cordon Bleu, Özyeğin Üniversitesi bünyesinde Türkiye'de açılıyor. Türkiye'nin gastronomi alanında ufkunu değiştirecek bu işbirliği aynı zamanda Türk mutfağını dünyaya tanıtacak.

 
le cordon bleu yemek okulu mkl
Dünyanın en prestijli mutfak sanatları okulu Le Cordon Bleu, Özyeğin Üniversitesi işbirliğiyle artık Türkiye'de. Üniversite Gastronomi ve Mutfak Sanatları Lisans Programı bünyesinde eğitim verecek okul bu yıl ilk öğrencilerini kabul edecek.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Lisans Programı öğrencileri, Le Cordon Bleu usta şefleri tarafından verilen dört yıllık eğitimin sonunda Özyeğin Üniversitesi diploması ve Le Cordon Bleu sertifikası alarak mezun olacaklar. Le Cordon Bleu’nun uluslararası geçerliliği ve saygınlığı olan sertifikası gençlere, dünyanın dört bir yanında ve en iyi yerlerde kariyer edinmenin kapısını aralayacak.

Le Cordon Bleu işbirliği, dört yıllık lisan programının yanı sıra kariyerini değiştirmek ya da bu alandaki yeteneğini geliştirmek isteyenler için düzenlenecek halka açık sertifika programlarını da kapsıyor.Le Cordon Bleu ile kariyer değiştirip "Türkiye’nin Julia Child'ı" olmak mümkün
Bunun yanında ÖzÜ'nün, dolayısıyla da Le Cordon Bleu’nün kapısı, üniversite öğrencisi olmayan, bu alanda kendini geliştirmek isteyen, sektör içinden ya da dışından herkese de açık. Diğer bir deyişle "Türkiye’nin Julia Child’ı" olmak isteyenler de Le Cordon Bleu tarafından verilen farklı seviye ve uzunluklardaki eğitim programlarına katılıp, sertifika alabilecek. Le Cordon Bleu, uluslararası düzeyde bilinen ve takdir edilen bir sertifika sunduğundan mezunlar yurtdışında da daha kolay iş fırsatları elde edebilecek. ÖzÜ Yaşam Boyu Eğitim Merkezi tarafından verilecek Le Cordon Bleu sertifika programlarına yılda 200 öğrencinin katılması bekleniyor.Bu yıl ÖzÜ öğrencilerinin %85'i karşılıksız burs alarak okuyacak
Özyeğin Üniversitesi, başarılı öğrencinin, şartları ne olursa olsun kaliteli eğitime ulaşabilmesi gerektiğine inanıyor ve kurulduğu günden bu yana değişik oranlarda ve çeşitli türlerde burs olanakları sunuyor. Tüm öğrencileri değişik oranlarda burslar ile alıyor olması, Özyeğin’in toplumun her kesimi için ulaşılabilir bir üniversite olmasını sağlıyor. Zaten geçtiğimiz akademik yılda da öğrencilerinin tümü burs alarak eğitime başladı. Hali hazırda 1.800 öğrencisi bulunan Özyeğin Üniversitesi, 2012-2013 tercih döneminde ÖSYM kontenjanı ile 1.000'in üzerinde öğrenciyi %25, %50, %75 oranlarında veya tam burslu olarak kabul edecek. Bu da Özyeğin’de bu yıl eğitime başlayacak öğrencilerin %85'inin karşılıksız burs alabileceği anlamına geliyor.

Detaylı bilgi için
Defne Ertan Tüysüzoğlu
Özyeğin Üniversitesi
Tel: 0216 564 90 00

Ozyegin.edu
PUDRA'YI TAKİP EDİN
Popüler Galeriler
paris fashion week haute couture 2015 ilkbahar yaz
fahriye evcen instagram unlu post paylasim 19ocak 25ocak 2015
john galliano martin margiela christian dior ikon
golden globe altin kure odulleri en sik elbise 2015 mkl
golden globe altin kure odulleri en guzel sac makyaj ikon
kate middleton mnk
indirim favori parcalar 2015 moda kiyafet manset
2015 gelinlik saclari
EN YENİLER