› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 21.09.2012

Dr. Kınıkoğlu Diyeti'ni duydunuz mu?

Dr. Murat Kınıkoğlu’nun, beslenme konusunda yapılmış bilimsel çalışmaların ışığında ve kendi mesleki tecrübesiyle hazırladığı "Kınıkoğlu Diyeti/Sağlık İçin Yemek" kitabı, hem sağlıklı hem fit kalmak hem de uzun yaşamak isteyenlerin başucu kitabı olmaya aday.

Kalp Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Kınıkoğlu, bilimsel çalışmaların ışığında “uzun ve sağlıklı” bir yaşamın “beslenme” sırlarını öğretmeyi amaçlayan kitabı "Kınıkoğlu Diyeti" ile okuyucu karşısında.

Dr. Kınıkoğlu Diyeti'ni duydunuz mu?

Kitabın iddiası şu: Yediklerinize dikkat ederek -ve biraz yürüyerek- bir ay içinde vücudunuzun rahatladığını hissedeceksiniz. Ve en önemlisi “Kınıkoğlu Diyeti”yle yaşam sürenizi 10-15 sene uzatabilir, genleriniz size 65 yıllık bir ömür biçiyorsa 80’e ulaşabilirsiniz.

Hazırladığı kitabıyla okuyucuya "Kalp hastası olmamak sizin elinizde" diyen Dr. Kınıkoğlu, "Bu ülkedeki milyonlarca insan gibi ben de yakınlarımı (annemi, dayımı ve bir ağabeyimi) kalp krizinden kaybettim. Kayıplarımız için yıllar boyu genetik yapımızı suçladım, bugün bir kardiyolog olarak sorunun tamamen kötü beslenme olduğunu biliyorum" diyor.

Son on yılda yapılan araştırmaların, yalnız kalp krizi değil, tedavisinde çaresiz kaldığımız kanser dahil pek çok hastalığın beslenmeyle yakın ilişkili olduğunu gösterdiğine dikkat çeken Dr. Kınıkoğlu, kitabındaki önerilere uymanın yaşam süresini uzatabileceğini iddia ediyor.

Yemek tarifleri
"Kınıkoğlu Diyeti/Sağlık İçin Yemek" kitabının adından da anlaşılacağı gibi içinde lezzetten çok, sağlıklı beslenmenin amaçlandığı yemek tarifleri bulacaksınız.

Dr. Kınıkoğlu tariflerini şöyle açıklıyor: "Ben aşçı değil doktorum, size diğer yemek kitapları gibi parmak yediren lezzetler değil sağlıklı bir yaşam vaat ediyorum."


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER