› 
 › 
Pudra.com 25.08.2011

"Kariyerim Gelecek mi" kitabı ikinci baskı yaptı

Kariyer koçu, marka ve iletişim danışmanı Yasemin Sungur'un "Kariyer'im Gelecek mi" adlı kitabı ikinci kez okuyucusuyla buluştu. "Geleceğini planlayan insanın modern el kitabı" sloganıyla çıkan kitap, genişletilmiş olarak basıldı.

Kariyer koçluğunun yanı sıra iletişim ve marka danışmanı olarak çalışan, kurumsal ve kişisel seminerler veren Yasemin Sungur, "Kariyer’im Gelecek mi" isimli kitabında okuyuculara, hayatlarını nasıl planlayacakları ve buna paralel olarak kendilerini mutlu edecek bir kariyeri nasıl elde edecekleri noktasında ışık tutmaya çalışıyor.


Yasemin Sungur, çeşitli kanallarla ulaştığı kitleyle yetinmeyip daha geniş çevrelere ulaşma isteğinin sonucunda bu kitabı yazmaya karar verdiğini belirtiyor. Sungur, kitabı yazmaktaki amacını ise şu sözlerle açıklıyor: "Amacım, kişilerin kendi gelecekleri hakkında hedefli ve planlı olmaları sağlamak, böylece kendi kariyerlerini kendi elleriyle yaratabileceklerini anlatmak. Kitabımda bunu nasıl yapabileceklerini anlatmaya çalıştım. ‘Kariyerim Gelecek mi’ geleceğini belirlemeye cesareti olan herkes için yenilikçi bir el kitabı.”

Yazar, kitabı, "Kendime Yolculuk", "Başarı ve Mutluluk Yolunda Adımlar", "Gelecek", "Kariyer Yolunda" ve "İş Yolunda" adını verdiği 5 ana başlığa ayırmış. Kitapta, insanın kendisini tanıması için kendisine hangi soruları sorması gerektiği, doğru bildiğimiz yanlışlar, iş yaşamında başarılı olmuş kişilerin kariyer çizgileri, kıssadan hisse niteliği taşıyan özlü hikayeler gibi bir çok konuyu kolay anlaşılan, sade, sıcak ve okuyucuyla etkileşim kurmayı hedefleyen bir dille anlatan Sungur, hedefli başarı ve mutluluk formülünün ana bileşenlerini ise kendini keşfetmek, hayal etmek, hedef belirlemek, öncelikleri seçmek, eyleme geçmek, sürekli gelişmek, kontrollü olmak, uyum sağlamak ve paylaşmak olarak özetliyor.

Moss Kişisel Gelişim yayınları tarafından basılan kitap, tüm kitapçılardan ve internetten temin edilebiliyor.

Yasemin Sungur kimdir?

Kendini, “Yaşamda heyecanını hiç yitirmeyen öğrenci, hiç yorulmayan kâşif” olarak niteleyen; yaşama hep yenilikçi, araştırmacı, şaşırtıcı, önyargısız, hoşgörülü, iyimser ve tutkulu bakabilen Yasemin Sungur ilk, orta, lise, üniversite derken, aslında öğrenmenin hiç bitmeyeceğini öğrendi. 25 yıllık profesyonel yaşamında insan kaynakları, marka yönetimim ve eğitim alanlarında çalışan Yasemin Sungur, 1999 yılından beri deneyim ve bilgi birikimini kurucusu olduğu Gelişim Enstitüsü’nde her yaştan herkesle paylaşmayı tercih ediyor. Yasemin Sungur, kişisel ve kurumsal markalaşma, iletişim alanları ve kariyer adımlarında danışmanlık, koçluk ve eğitmenlik yapıyor.

Daha fazla bilgi için: www.yaseminsungur.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER