› 
 › 
Jumbo'dan Burhan Doğançay'a saygı koleksiyonu 03.02.2020

Sunset'in 25. yılına özel Burhan Doğançay'a saygı koleksiyonu

Sunset'in 25. yılı için Jumbo tarafından özel olarak üretilen Burhan Doğançay imzalı “Koniler Serisi” porselen fincan takımı, sınırlı sayıda satışta.

Kuruçeşme'de yer alan ve İstanbul’un sembol restaurantlarından biri olan Sunset Grill & Bar, 25. yıldönümünü, Jumbo işbirliğinde taçlandırdı. Türkiye çağdaş sanatının en değerli isimlerinden olan Türk fotoğrafçı ve ressam Burhan Doğançay’ın 90. yaşı anısına ve Doğançay Sanat Kültür ve Eğitim Vakfı yararına Jumbo tarafından özel olarak üretilen Burhan Doğançay imzalı “Koniler Serisi” porselen fincan takımı, Sunset’in 25. yılına anlam kattı.

25. yaşını tüm yıl boyunca farklı etkinliklerle kutlayan İstanbul'un ikonik mekanlarından Sunset Grill&Bar, en son Burhan Doğançay imzalı özel fincan koleksiyonunu tanıttı.

Geçmişte Burhan Doğançay imzalı tabakları ile bir ilke imza atan Sunset Grill & Bar, 25. yılında unutulmaz sanatçının 90. yaşı anısına özel bir fincan serisi ile örnek bir “sosyal sorumluluk" projesine imza attı. Temiz kağıt şeritler ve onların hat sanatı gölgelerinden oluşan “Koniler Serisi” satışlarından elde edilecek gelirin tamamı, Sunset tarafından Doğançay Sanat Kültür ve Eğitim Vakfı’na bağışlanacak.

Jumbo Genel Müdürü Sami Hotak, Sunset ile Jumbo işbirliğinden marka adına mutluluk duyduklarını ve Burhan Doğançay’ın değerini yaşatmak adına katkı duymaktan gurur duyduklarını belirtti.

Sunset’in yaratıcısı Barış Tansever, koleksiyonun tanıtımı için düzenlenen yemekte yaptığı konuşmada; Burhan Doğançay’ın yıllar evvel Sunset için tasarladığı tabakların uzantısı olarak bu özel fincan serisini usta sanatçının 90. yaşına ithaf etmekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Barış Tansever, "25. yılımızı kutladığımız bu vesile ile Sunset dostu değerli sanatçımız Burhan Doğançay’ı özlem ve saygı ile anıyoruz" dedi.
 
Burhan Doğançay
Türk fotoğrafçı ve ressam Burhan Doğançay'ı, 16 Ocak 2013 tarihinde, 84 yaşında kaybetmiştik.


Tansever, kuruluş amacı Türk resim sanatını yurtiçi ve özellikle yurtdışında tanıtmak olan Doğançay Sanat Kültür ve Eğitim Vakfı'na destek olmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti. Vakfın, ülkemizde ilköğretim çağında ve imkanı kısıtlı olan çocukların sanat ile tanışması ve sanatın geniş yelpazesini görerek, vizyoner bireylerin yetişmesine önemli katkı sağladığını da sözlerine ekledi.

Çeyrek asrı geride bırakan Sunset tarafından Türkiye Çağdaş Sanatının en değerli imzalarından Burhan Doğançay’ın 90. yaşı onuruna hayat bulan ve yeni yıl hediyesi olarak sınırlı sayıda üretilen bu özel koleksiyona; Doğançay Müzesi’nden (0212 244 77 70) veya Sunset Grill & Bar’dan (0212 287 03 57) ulaşılabilir.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2