22.07.2022

Sanatta yaz gündeminin seçkileri EArt Galeri'de

EArt Galeri; İstanbul Kağıthane’deki yeni galerisinde “Summer Edition” karma sergisi ile ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

EArt Galeri; İstanbul Kağıthane’deki yeni galerisinde  “Summer Edition” karma sergisi ile ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Renklerin, duyguların ve özgünlüğün buluştuğu sergide; Ergin İnan, Seydi Murad Koç, Hale Feriha Hendekçigil, Burcu Yavuz, Ertuğrul Berberoğlu, Gülçin Aslandoğan ve Alea Pınar du Pre’nin eserleri bir araya geldi. Sergi, sanatçıların farklı kavramlar üzerinden ürettiği eserlerini izleyiciyle buluşturuyor.

Eserlerinde böcekleri ve insan figürlerini işlediği çalışmalarıyla bilinen Ergin İnan; sergide ustalık dönemine ait yeni soyut eserlerini ilk kez izleyiciyle buluşturuyorken, Doğa ve insanlık arasındaki mücadeleyi eserlerine yansıtan Seydi Murad Koç; çizgi ve resim arasında güçlü bir teknik ile hazırladığı çalışmaları ile insanlara doğanın bu evrende ki hakimiyetini hatırlatıyor.
 
Ergin İnan
Ergin İnan
 

Dünya’da cam sanatları alanında gerçekleştirilen en prestijli etkinlik olarak kabul edilen Italian Glass Week'in 2022 yılı sanatçıları arasında yer alan Hale Feriha Hendekçigil, kalıpta şekillendirerek camın anlatım gücünden yararlandığı eserleriyle sanata farklı bir açıdan bakmamıza imkan sağlarken, Burcu Yavuz; zaman ve mekan kavramlarını kaldırdığı eserleriyle derinlik ve hareketi sağlayarak ziyaretçilere üç boyutlu bir deneyim yaşatıyor.
 
Ertuğrul Berberoğlu

Ertuğrul Berberoğlu; adeta buruşturulmuş bir duvar etkisi uyandıran heykelleriyle izleyicilere atılacak tek bir adım ile duvarlarımızın içinden yeni bir mekana geçebilmemizin olanağını hissettiriyorken Gülçin Aslandoğan; iki yüz seksen ile beş yüz altmış ton arası kullandığı renk geçişleri ve ton kabartmaları ile oluşturduğu serisi ile izleyicilere renkli bir bakış açısı kazandırıyor.
 
Gülçin Aslandoğan
Gülçin Aslandoğan


Dijital çağın kendisine sunduğu olanakları kullanarak geleneksel malzeme olan tuvalde portrelerin farklı açılardan üst üste binmesi ile oluşturduğu eserleriyle dikkat çeken Alea Pınar du Pre, adeta çalışmalarıyla illüzyonist görüntüler sunuyor.

“Summer Edition” sergisi EArt Galeri’nin Kağıthane şubesinde 31 Ağustos tarihine kadar Pazartesi-Cumartesi günleri arasında ziyaret edilebilir.

EArt Galeri Adres: Merkez Mahallesi Ayazma Caddesi, Çuha Sk. No:3, 34406 Kâğıthane/İstanbul
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2