15.01.2021

Online Sanat Galerisi Artcrowdistanbul

Sanatı mekandan bağımsız şekilde geniş kitlelere ulaştırma hedefiyle yola çıkan Artcrowdistanbul, Türk sanatını uluslararası platformlarda temsil edecek.

Mekandan bağımsız, sınırları olmadan, sanatı geniş kitlelere ulaştırma hedefiyle yola çıkan Artcrowdistanbul Online Galeri, sanal ortamda görüntülenebilen bir sanat galerisi olarak ziyaretçilere açıldı.

Kezban Arca Batıbekiİlk sergisini, Türkiye güncel sanatının değerli ismi Kezban Arca Batıbeki’nin solo sergisi On The Road II ile yapan Artcrowdistanbul Galerisi, kullanıcı dostu altyapısı ile gerçek bir galerideymişçesine sergiyi gezme ve eserleri inceleyebilme deneyimi yaşatıyor. Şanel Şan Sevinç’in 10 yılı aşkın küratörlük sanat ve tasarım deneyimi ile kurulan Artcrowdistanbul her sergiye özel olarak tasarlanan mimarisi ile sanal gezi deneyimini yükseltiyor.

Kariyeri boyunca pek çok köklü sanat galerisinde yer alan; İstanbul Modern Sanat Müzesi, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık A.Ş gibi kurumlarda bulunan, ARMAGGAN Sanat & Tasarım Galerisi’nin kuruluşuna öncülük eden Şanel Şan Sevinç, kurucusu olduğu online sanat galerisi hakkında şu açıklamalarda bulundu:

"Artcrowdistanbul mekana, bölgeye, ülkeye bağlı kalmadan, sınırsız bir şekilde sanatın sadece merkezde İstanbul’da değil, tüm ülkede periferi için de ulaşılabilir hale getiren demokratik bir ortam sunmak amacıyla, 2018 yılında temelleri atılmış bir galeri. Ayrıca kişisel olarak da benimsediğim Türk sanatını dünyaya duyurmak hedefine hizmet etmek üzere sınırları aşan bir mecra yaratmak fikri de ateşleyici güçlerdendir. Galerimiz yabancı ortak destekleri ile de yakın zamanda yurtdışı projeler düzenleyecektir."

Artcrowdistanbul, usta sanatçılar ile gerçekleştireceği sergilerin yanı sıra genç yeteneklere ve tasarım sergilerine de programında yer verecek. Artcrowdistanbul, sanatçılarıyla ve global iş birlikleriyle birlikte Türk sanatını uluslararası platformlarda temsil etmeyi hedefliyor.

Artcrowdistanbul
Web sitesi: www.artcrowdistanbul.com
Instagram: @artcrowdistanbulgallery

Şanel Şan Sevinç kimdir?

Kuratör Şanel Şan SevinçYıldız Teknik Üniversitesi, sanat ve Tasarım Fakültesi, sanat Yönetimi mezunu olan Şanel Şan Sevinç, kariyerine İstanbul Modern Sanat Müzesi, Yapı Kredi Kültür Sanat  Yayıncılık A.Ş gibi kurumlarda başladı.

2011 yılında genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulan ARMAGGAN Sanat & Tasarım Galerisi’nin kuruluşuna öncülük ederek direktörlüğünü üstlendi. Aynı kurum bünyesinde yer alan Özel Sanat Koleksiyonunun da yöneticisi oldu.

Düzenlediği sergilerde disiplinlerarası bakış açısı sergilerken, ARMAGGAN Sanat ve Tasarım Galerisi bünyesinde kurguladığı fonksiyonel sanat odaklı ''Sanat 7/24'' sergisi, birbirini hiç tanımayan 1 sanatçı ve 1 tasarımcıyı bizzat eşleştirerek çalışmalarını motive ettiği ''Maddenin Halleri'' gibi özel sergileri kuruma kazandırdı. Bu sergilerin çıktısı olarak pek çok yeni eser ve tasarım kurum koleksiyonuna katıldı.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2