Pudra.com 05.07.2012

Plaj güzeli olmayı kim istemez?

Çok güzel bikinilere sahip olabilirsiniz ancak pürüzlerin olduğu bir vücutta en güzel bikini bile dikkat çekmeyebilir. Plaj güzeli nasıl olunur? Pudra.com yazdı.

Uzman estetisyen Pervin Dinçer, plajda bakımlı bir kadın olarak salınmak ve sağlıklı görünmek için bazı ipuçları verdi:

Plaj güzeli olmayı kim istemez?

Bikini sezonunu henüz açmadıysanız, işe vücudunuzu ölü hücrelerden arındırarak başlayabilirsiniz. İster cilt tipinize uygun olan bir peeling ürünü alabilir, isterseniz de profesyonel olarak peeling ya da kese yaptırabilirsiniz.

Yaz ayları boyunca magazin programları da dahil her yerde en sık duyduğunuz sözcük belki de "selülit". Selülitleriniz veya bölgesel fazlalıklarınız için kısa sürede etkisini gösteren AWT, kavitasyon, radyo frekans, lipolazer, ultrasound gibi uygulamaların varlığı biz kadınlar için şans. Uzmana danışarak bu sistemlerden destek alabilirsiniz.

Bol bol yüzün ve su için
Bir uzmana başvuramayacaksanız, bol bol düzenli olarak yüzün ve vücudunuza sürekli su takviyesi yapın. Yaz sonunda az da olsa fark edeceğinizi göreceksiniz.

Cilt bakımı
Cilt bakımı için ise, oksijen terapi uygulatarak cildinizi siyah noktalardan arındırabilir, daha nemli dolayısıyla canlı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Bir uzmana başvuramıyorsanız, cilt tipinize uygun nemlendiricilerden edinin, cilt temizliğinizi ihmal etmeyin ve güneşin en zararlı olduğu saatlerde güneşlenmeyin.

Kalıcı makyaj
Gözler yüzümüzde en dikkat çeken bölgemizdir. İfademizin belki de en önemli kısmı gözlerimiz. Makyaj yapmaya alışkınsanız, kalıcı makyaj uygulamasını kirpik dipleriniz için seçerek daha belirgin bir ifadeye sahip olabilir, daha hoş görünebilirsiniz.

Saçlara haftada bir nem bakımı
Saçlarınız için yaz döneminde bakımı ihmal etmeyin. Deniz, kum, güneş saçlarınızı kurutabilir. Haftada bir defa nem maskesi uygulayın. Saçlarınızın kolay taranması, renginin solmaması ve parlak görünmesi için plaj çantanızda mutlaka güneş korumalı saç bakım spreylerinden bulundurun.

Plajda ruj kullanmayın. Hem ürününüz güneşten zarar görür, hem de siz eriyerek bulaşan rujunuzla komik bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ama bir dudak koruyucu krem, kuruma ve çatlamalara karşı dudaklarınızı koruyacaktır.

Bakımınıza biraz özen gösterir, sağlığınızı da ihmal etmezseniz keyifli bir yaz geçirmeniz hiç de zor değil.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER