pudra.com 04.06.2009

Selülitten kurtaran kremler...

Piyasadaki selülit kremlerden denedim, beğendim, öneriyorum!Selülitten kurtaran kremler...
Böyle bir yazıyı leziz mi leziz dondurmalı bir sufle yedikten sonra yazmak istemezdim ama olsun, vücudun ara sıra böyle ihtiyaçları oluyor; dinlemek, ihtiyacı gidermek lazım!

Size bu yazıda biz kadınları çok fazla ilgilendiren selülit kabusuyla mücadelemi anlatacağım. Selülitin zayıf veya kilolu gözetmeksizin herkeste olabileceğini şimdiye kadar öğrendik zaten. Haliyle bende de var. Birkaç senedir bacaklarımın üst kısımlarında ve kalça bölgesinde her baktığımda fazlalaşmış gibi görünen çukurlara kafaya takmış durumdayım. Sağolsun, bir dergide güzellik editörü olarak çalışan arkadaşım bu takıntımı bildiği için belirli aralıklarla bana birkaç selülit bakım ürünü verdi… Ben de denedim! Baştan uyarıyorum, yazının sonuna geldiğinizde ‘Selülitlerimden tamamen kurtuldum’ diye bir ifadeye rastlamayacaksınız… Çünkü gerçekçi olmak lazım; bol su tüketimi, bacak egzersizleri , yağın, şekerin ve kafeinin azaltılması hatta hiç tüketilmemesi bu mücadelede selülit kremleriyle birlikte düşünülmesi gereken unsurlar.Korres Garcinia and Guarana toning cream gel against the appearance of cellulite (Selülit görünümüne karşı jel)
Korres marka olarak doğal ürünler tercih edenlerin favorisi. Ürünün kokusu çok güzel, içindeki mangonun ve guarananın etkisi olsa gerek. Dikkatinizi ‘selülit görüntüsüne karşı’ ibaresine çekmek isterim. Yani mantıklı, makul bir yaklaşımı var ürünün. Çukurlu, pıtırlı cilt yüzeyini pürüzsüzleştirmeyi, görsel olarak daha düzgün hale getirmeyi amaçlıyor. Ve başarıyor da. Ben çok düzenli kullandığımda etkilerini gördüm…
150 ml. 41 TL.

Estée Lauder Body Performance Anti-Cellulite Visible Contouring Serum (Selülit karşıtı biçimlendirici serum)
Selülit görüntüsünü hafifletmeyi amaçlayan bir ürün daha. Ama ben en çok şiş bacaklara iyi geldiği için sevdim. Sürüldüğü anda yarattığı ferahlık hissi, yorgun bacaklara çok iyi geliyor. Ayak bileklerinden yukarıya doğru sürerseniz faydasını görürsünüz. Yakan, ferahlatan ürünler sanki işini daha iyi yapıyor gibi öyle değil mi?
200 ml. 84 TL.

Clarins High Definiton Body Lift (Vücudu biçimlendiren jel)
İçinde minik parçacıklar olan (peeling gibi!) krem Estée Lauder’in ürünü gibi cilde sürüldüğü andan itibaren ferah bir his uyandırıyor. Masaj hareketleriyle, yedirerek uygulamalısınız. Bu şekilde o parçacıkların da cilt tarafından emileceğini göreceksiniz. Özellikle eve yorgun geldiğim, bacaklarımın ağırlaştığını hissettiğim zaman sürmeyi seviyorum. Sanki bütün gözeneklerim açılıyor, hafifliyorum. Ürünün kutusundan ideal sürüş tekniklerini anlatan bir kitapçık çıkıyor. Ben üşendim ama siz deneyin!
200 ml. 120 TL.

Nivea Goodbye Cellulite Gel Cream (Selülit karşıtı jel krem)
Bu ürün özellikle fiyatı ve ismi nedeniyle beni uzun zaman önce tavlamıştı. Yine güzel kokulu bir jel. Hani yaz bitince fiziksel memnuniyetsizliklerimizi bir kenara bırakır, önümüze bakarız ya… Uzun vadede sonuç verecek ürünler kullanmaya başlayabiliriz o zaman. İşte tam o zamanlar için uygun bir ürün. Her gün duştan sonra vücut kremi gibi sürebilirsiniz. Nivea kalitesiyle, Nivea güvencesi sunan bu ürünü ben bütçeme zarar vermediği için çok sevdim!
200 ml. 28 TL.

Deracine selülit serumu
2. ve 3. Seviyedeki selülit görünümüne karşı son zamanlarda Deracine serum şiddetle öneriliyor (ben kendi seviyemi belirtmemiştim ama neyse onu da söylemiş olduk!). Kokusu bitkisel içeriği nedeniyle biraz ağır geldi bana. Ancak kolay sürülüyor ve kahverengi bir sıvı olması nedeniyle hoş bir bronzluk bırakıyor. Şöyle söyleyeyim, sürdüğüm bölge bir ton koyulaşıyor. Tek sürümde bir şişe serumun yarısını kullanmak gerekiyor ama bu miktar bana fazla geldi. Sorunlu bölgeyle alakalı bir durum bu. Yani birkaç damla da yetebiliyor.
10 ml. *15 serum 71 TL.

Sonuç olarak şu an her gün Clarins’i (günde 1 defa) ve gün aşırı Deracine serumu kullanıyorum (sabah serumu uygulayıp akşam Clarins’i sürüyorum). Kremlerle bu kadar uğraşmak yerine biraz basamak çıksam iyi olacak galiba, elimde bir bardak suyla…


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER