@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 22.08.2014

Ünlülerin gençlik sırrı: Yüz yogası

Kırışıklık kremlerine, estetik yöntemlere bir alternatif olan yüz yogasıyla yaşlanma izlerini cildinizden silebilirsiniz. Üstelik yüz yogası, Jennifer Aniston’dan Victoria Beckham’a kadar birçok ünlünün de favorisi...

Kadınlar için yılların izlerini taşıyan kırışıklıklar önemli bir konu. Daha az çizgiye sahip olmak ya da varolan çizgileri azaltmak için yıllar boyunca kremlere yatırım yapıyoruz. Daha genç görünmek için botoks yaptıran ya da bıçak altına yatanların sayısı da oldukça fazla. Fakat son yıllarda ortaya çıkan ücretsiz ve acısız bir uygulama var ki tüm bunlara bir alternatif sunuyor. Gittikçe popülerleşen yüz yogası, herkesin kendi kendine uygulayabileceği birkaç basit hareketten oluşuyor ve kırışıklıkları önlemeye yardımcı oluyor.

Ünlülerin gençlik sırrı: Yüz yogası

Yüz yogası yüzde bulunan ve günlük hayatta kullanılmayan kasları çalıştırmak suretiyle daha sıkı bir görünüme kavuşmanızı sağlıyor. Kolay uygulanması ve etkili sonuçları sayesinde ünlüler arasında da oldukça popüler. Yaşlarına rağmen genç görünümleri ve güzel ciltleriyle ünlü Victoria Beckham, Jennifer Aniston ve Gwyneth Paltrow yüz yogasını yapan ünlüler arasında.

Yüz yogasının düzenli olarak uygulanması gerekiyor. Her gün 20 dakika yapılması tavsiye edilen yüz yogasıyla kısa sürede bile fark yaratmak mümkün. Düzenli olarak uygulandığında, birkaç ayın sonunda daha genç ve kırışıklıkları azalmış bir cilt görünümü elde ediliyor.

Peki cildin sıkılaşmasına, şekillenmesine ve kırışıklıkları azaltmaya yarayan yüz yogası tam olarak nasıl işliyor? Yüz bölgesinde uygulanan hareketler kan dolaşımını artırıyor ve hücrelere daha çok oksijen ve besin gitmesini sağlıyor. Bu sayede daha gergin ve sağlıklı bir cilt elde ediyorsunuz. Üstelik daha az toksine ve daha çok nem emebilme kapasitesine sahip olan cildiniz çok daha sağlıklı bir şekilde ışıldıyor.

Normal yogada olduğu gibi yüz yogasında da her hareketin kendine has bir ismi bulunuyor. Her bir dokunuş başka bir kas grubunu çalıştırdığından farklı etkileri bulunuyor. Yüz yogasını uygulamak için yapılması gereken hareketler yüz yogasını anlatan kitaplarda bulunabileceği gibi internet üzerinden ulaşılabilecek videolarda da detaylı olarak anlatılıyor. Üstelik bu etkili tekniği daha da kolay bir hale getirmek için akıllı telefon aplikasyonları da üretilmiş durumda.

Siz de yüz yogasını keşfeden ve yıllardır yüz yogası eğitmenliği yapıp kurslar veren Laurdes Çabuk'un önerdiği, yüzün bazı bölgelerinde uygulanabilecek basit yoga hareketleri ile yüz yogasını keşfedebilirsiniz:

Kaz ayakları için:
Ellerinizi kaşlarınızın üstüne koyun ve kaşları kırıştırmadan yukarı doğru tutun. Elleri sıkıca kaşlara yapıştırın. Ardından kaşlarınızı çatın. Bu hareketi en az üç defa tekrar edin.

Dudak üstü çizgileri için:
Dudak üst çizgileri, burun kenarındaki çizgiler, alt yanak ve boyun çizgileri için kalemle yapılabilecek bir egzersiz. Kurşun kalemi alın ve dudağınızın arasında yuvarlayın. Kalemi öne arkaya doğru hareket ettirin, bu sırada yüzünüzde başka bir yerin kırışmamasına özen gösterin. Alt yanak kaslarının sertleştiğini göreceksiniz. Bilgisayar başında kolaylıkla yapabileceğiniz bir hareket.

Gıdı ve alt yanak sarkmaları için:
Dudaklarınızın arasına bir kaşık alın. Alt dudağı, çeneyi öne doğru çıkarın ve yukarı bakın. Alt yanak kasları, çene, boyun kasları ve gıdının gerildiğini göreceksiniz. Kas gerilince çalıştığınız bölgenin kısaldığını ve alt yanaktaki sarkmaların sıkılaştığını fark edeceksiniz. Mutfakta yemek yaparken bile kolaylıkla yapabileceğiniz bir hareket.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER