› 
 › 
27.02.2014

Gece makyajı hakkında bilinmesi gerekenler

Gece makyajının avantajları neler? Nelere dikkat edilmeli? Makyaj artisti Hamiyet Akpınar gece makyajına dair bilinmesi gerekenleri Pudra.com'a anlattı.

İZLE: HAMİYET AKPINAR İLE DEMET ÖZDEMİR MAKYAJI👇 
Gece makyajında seçenekler gündüz makyajına göre çok daha fazladır. Kişiler daha cesur renkleri, gölgeleri, ışıltıları, keskin hatları rahatlıkla uygulayabilirler. Bu noktada önemli olan kişinin yüz ile göz şekline yakışan makyajı öğrenmesi ve doğru uygulamasıdır.

Gece makyajı hakkında bilinmesi gerekenler

Gece makyajının avantajları nelerdir?

- Gece ışığı örtücü olduğu için kusurları gizler ve renklerin daha az görünmesini sağlar.
- Gece makyajında istenilen boyutlandırma, yanak ve burun inceltme gölgeleri uygulanabilir.
- Cildi problemli kişiler, cilt tipine uygun kapatıcılarla pürüzsüz görünebilir. Bu nedenle her türlü fondöten ve pudra rahatlıkla uygulanabilir.
- Göz makyajında daha cesur renkler, ışıltılar kullanılabilir. Yoğun gölgeler yapılıp buğulu bakışlar elde edilebilir. Her türlü far tekniği uygulanabilir, göz büyütülebilir. İsteğe göre kalın eye liner veya kalem sürülebilir. Kaşlar belirginleştirilip rimelle bakışlar daha derin hale getirilebilir.

Gece makyajında dikkat edilmesi gerekenler

- Gece makyajında göz altları biraz daha aydınlık kalabilir.
- Allığı gündüze oranla çok daha yoğun ve renkli sürmek gerekir.
- Dudaklar da daha renkli ve belirgin olabilir (İsteğe göre kırmızı ,bordo rujlar kullanılabilir). Rujun daha çok dayanması için de bu sezon oldukça trend dudak kalemleri sürülebilir.

Gece makyajında,kişi yüz hatlarına ve gözlerine yakışan, yapabileceği her türlü makyajı yapabilir. Önemli olan nereye gidildiği ve ne giyildiğidir. Gidilen yere ve giyilen kıyafete göre makyaj yapılmalıdır. Demek istediğim şu ki, bir sinemaya veya yemeğe giderken ki makyajla, partiye veya düğüne giderken ki makyaj aynı olmamalıdır.

Gündüzden geceye geçiş nasıl yapılabilir?
Doğal bir gündüz makyajından gece makyajına geçiş, en hızlı bir şekilde, kırmızı veya bordo ruj sürerek olabilir. Biraz daha vakit varsa, kalın bir eye liner veya kalem çekip bol rimel sürülebilir. Yüz canlı renkte bir allıkla gözler de farla renklendirilebilir.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER