› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 14.07.2009

Makyaj trendleri

Neon gözler ve ‘ıslak’ dudaklar, ‘çıplak’ ten, şeftali yanaklar… 2009 Yaz podyumlarındaki makyaj trendlerini sizler için inceledik…

2009 İlkbahar / Yaz podyumlarındaki makyaj trendlerini görmek için tıklayın.

Modanın sürekli yenilenen trendleri olur da makyajın ve güzelliğin olmaz mı? Elbette olur. Moda aslında bir bütün ve güzelliği de kapsıyor. Pudra.com, moda tasarımcılarının podyumlarda salınan mankenlere uyguladığı makyaj stillerini inceledi, sezonun renk çizelgesini ve trendlerini ortaya çıkarttı…‘Neon’ düşler, parlak renk geçişleri… Bu yaz gözlerimiz mor, su yeşili, mavi sedefli farlarla hareket kazanacak. Parıltı da asla eksik olmayacak. Buğulu göz efektine renk katılacak! Ama dudaklar renksiz, ıslak kalacak. Dekoltenin değişmez kuralı gibi, hem göz hem dudak öne çıkmayacak! Palyaço gibi görünmek istemezsiniz öyle değil mi? Gözlerinizi koyu göz kalemiyle çerçeveleyin, dudaklarınıza parmak uçlarınızla açık pembe ruj yedirin. Üstüne de parlatıcı sürün… Örnek: Gucci!
Mat, vurucu dudaklar, çıplak gözler… Zac Posen, Hussein Chalayan ve Alberta Feretti podyumlarında gözlemlediğimiz; dudakların kimi zaman mor, fuşya pembe gibi çok canlı mat rujlarla renklendirildiği, gözlerin ise neredeyse tamamen çıplak bırakıldığı… Mat ruj yeteri kadar dramatik duruyor, çünkü dudakların şeklini olduğu gibi ortaya koyuyor ve çizgileri vurguluyor. Bu trendi uygulamak için bakımlı dudaklara ihtiyacınız olacak!
Dramatik gözler, çıplak dudaklar… Ya o ya bu… Gözlerini beğenen ve onları ortaya çıkarmak isteyenlere bu trendi uygulamalarını öneriyoruz. Christian Dior ‘kedi gözler’ yaratmak için belirgin bir hat şekilde ve yukarıya doğru siyah kalem çekiyor, Carolina Herrera gözleri tamamen çerçeveleyip dudakları es geçiyor.Ten kusursuz, kaşlar bakımlı…


‘Nude’ yaklaşım… Vazgeçilmez bir makyaj trendi olan ‘çıplak’ ten rengi görüntüsü aslında sanıldığı kadar masum değil ve doğal değil. Ama işin sırrı da burada… İyi bir fondöten, usta bir kapatıcı ve hafif eller bu görüntüyü yaratmak için en çok ihtiyacınız olan unsurlar. Bottega Veneta ve Burberry Prorsum, klasik ve sofistike tarzlarına çok uyumlu olan bu makyaj stilini uygulamış. Gözlerde belli belirsiz açık kahverengi tonlarında far, dudaklarda mat, ten rengi dokunuşlar… Göz kalemi kullanacaksanız yine kahverengi olmalı; belli belirsiz bir çizgi… Ama asla dağılmış ve kirli bir görüntü değil!


Pembe gönlüm sende! Saf, masum ama olabildiğine dişi… Bu yazın en ferah, en iç açıcı makyaj trendi. Utanmış da kızarmış görüntüsü veren pembe, şeftali yanaklar… Yüzün her yerinde aynı rengin tonları hüküm sürüyor. Emilio Pucci, Anna Sui ve Derek Lam podyumlarında yeni spor yapmış gibi taze ve canlı görünen yüzler konuşuyor, bebek gibi mankenler adım atıyor!
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2