› 
 › 
19.11.2020

İngiliz niş parfüm markası Escentric Molecules'den yeni ikili

Ünlü burun Geza Schoen'nin sıra dışı İngiliz niş erkek parfüm markası Escentric Molecules’den yepyeni bir ikili: Escentric Molecules 05.

Ünlü burun Geza Schoen tarafından, bugünün parfüm dünyasına bir kışkırtıcı tepki olarak yaratılan Escentric Molecules markasında parfümler ikili set olarak lanse ediliyor. Molecule, tek bir molekül içeren bir esansken, Escentric bu molekülü temel alıp ek içeriklerle zenginleştiriliyor.
 
Escentric Molecules 05’te yeni molekülümüz Cashmeran. Kimyadaki en iyi sentetiklerden biri olan Cashmeran, sıcak ve odunsu bir kokuya sahip. Reçinemsi çam notasıyla adeta Akdeniz adasında bir yaz esintisi.

İkili parfüm setinin yaratıcısı Geza Schoen tasarımını şöyle açıklıyor: “Escentric 05 ile farklı tarzda bir yaz kokusu tasarlamak istedik. Alışılmış deniz kokuları yerine, sıcak bir akşamüstü denizden çıkıp kuru Akdeniz otları ve ağaçlarına doğru bir yürüyüşten esinlendik.”
 
Molecule 05Molecule 05

Molecule 05 saf Cashmeran molekülünden oluşuyor. Tek bir molekül olmasına rağmen Cashmeran şaşırtıcı derecede kompleks bir yapıya sahip.

Sarmalayıcı, miskli bir yumuşaklık; kuru, aromatik odunsuluk ve tatlı ve reçinemsi çam notalarını birleştiriyor.
 
Molecule 05 100 ml – 1430 TL


Escentric 05Escentric 05

Escentric’in formülü Molecule’ün karakterini temel alıyor. Cashmeran, kuru, parlak, sıcak ve odunsu bir yapıda, beklenmedik de bir çam reçinesi dokunuşuna sahip. 

Escentric 05 de bu yönde, farklı bir yaz parfümü. 

Escentric 05 100 ml – 1430 TL

Geza Schoen, alışılmış deniz notaları kullanılmadan, deniz kenarında olma hissini yaşatıyor.

Düşünün... Akdeniz’de bir adadasınız, denizden çıktınız, yürürken sıcaklık değişiyor; bitkiler, ağaçlar kuru, reçinemsi ve aromatik bir hal alıyor.
 
NOTALAR
  • Üst notalarda hafif bir his için bergamot, duygusal bir ton için portakal bulunuyor. Parlak ve mutlu notalar, tıpkı adayı çevreleyen narenciye ağaçlarının hissini yansıtıyor.
  • Defne ve biberiye kokuya baharatlı bir ferahlık katarken, ardıç bitkisel bir dokunuş, selvi ise kuru ve acı bir his sağlıyor.
  • Bitişte iki klasik Akdeniz notası kullanılmış; laden reçinesi ve sakız.

Parfümde ayrıca tasarımcıya yaz günlerinin mutluluğunu anımsatan çok hafif bir incir dokunuşu bulunuyor. Parfümün yaklaşık %15’i de tabii ki çamın sıcaklığını yansıtan cashmerandan oluşuyor.
EN ÇOK OKUNANLAR
avon anew hydro advance nemlendirici krem kadin bakim guzellik
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2