16.01.2023

Hareket dengeleyici makyaj aplikatörü: Hapta!

Sınırlı el ve kol hareket kabiliyetine sahip kullanıcılar için tasarlanmış dünyanın ilk elde taşınabilir makyaj aplikatörü HAPTA tanıtıldı.

Güzelliği herkes için erişilebilir kılmak üzere sınırlı el ve kol hareket kabiliyetine sahip kullanıcılar için tasarlanmış dünyanın ilk elde taşınabilir makyaj aplikatörü HAPTA, Lancôme tarafından tanıtıldı.

Sınırlı el kol hareketi kabiliyetine sahip kullanıcılar için hareket dengeleyici makyaj aplikatörü: Hapta!

Makyajın herkes için kendi kendini gerçekleştiren bir deneyim haline gelmesini sağlayan yeni bir yardımcı prototip olan HAPTA tanıtıldı. Dokunma hissini dünyanın her yerindeki kadınlara getiren HAPTA, el hareket bozuklukları, artrit, huntington hastalığı ve inme ile ilgili hareket zorluklarını yaşayanlar için tasarlandı. 

HAPTA, özünde hareket dengeleyici bir cihaz. Sınırlı hareket kabiliyeti veya sırt sorunları nedeniyle kollarını kaldırmakta zorluk çekenlere ve hassas uygulama ile mücadele eden sınırlı kavrama gücüne sahip kişilere yardımcı olmak için teknolojinin gücünden yararlanıyor. Ayrıca, ruj veya maskara sürerken rahat bir açı elde etmekte zorlanabilecek sınırlı bilek hareket kabiliyetine sahip kişilerin yanı sıra ellerinde titreme ve hissizlik yaşayan kişilere de yardımcı oluyor.
 
HAPTA

Lancôme Küresel Marka Başkanı Françoise Lehmann, HAPTA hakkında, “Yıllardır her kadına ihtiyaçlarına göre uyarlanmış güzellik çözümleri sunmaya çalışıyoruz. Güzellik teknolojisi, güzellik ürünleri ve hizmetleri geliştirme şeklimizde devrim yaratarak ve daha fazla kişiselleştirme sağlayarak bu görevi daha da güçlü bir şekilde yerine getirmemizi sağladı. HAPTA ile güzelliği daha erişilebilir hale getirerek bir adım daha ileri gidiyoruz, çünkü herkesin ona eşit erişimi olmalıdır." diyor.

BU İHTİYAÇ NASIL DOĞDU?
 
Dünyada tahminen 50 milyon insan sınırlı motor becerileriyle yaşıyor. Bu, makyaj yapmak gibi bazı günlük hareketleri zorlaştırıyor. HAPTA, sınırlı el ve kol hareket kabiliyetine sahip kullanıcılar için evde ruj uygulama olanağı sunan, ultra hassas bir akıllı makyaj aplikatörü. 

TEKNOLOJİNİN ÖZELLİKLERİ NEDİR?
 
HAPTA

HAPTA, sınırlı el ve kol hareket kabiliyetine sahip insanlara güvenle ve bağımsız bir şekilde yemek yeme yeteneği vermek için kapları dengelemek ve düzleştirmek için orijinal olarak Verily tarafından oluşturulan teknolojiyi içeriyor.

HAPTA - "dokunma bilimi" anlamına gelen yeni latince dokunsal kelimeden geliyor - el ve kol hareketi bozukluğu olanları güçlendirmek için tasarlanmış benzersiz bir cihazdır, böylece makyaj uygulaması engelliliğin ötesinde sezgisel ve eğlenceli hale geliyor.
 
İLK YAPAY ZEKA GÜÇLÜ YARDIMCI MAKYAJ CİHAZI: HAPTA NASIL ÇALIŞIYOR?
 
Lancôme'un hareketi dengeleyen ilk makyaj cihazı olan HAPTA, el hareketiyle ilgili zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı olmak için her hareketinizde çalışıyor, böylece ruj veya maskara sürmek basitleşiyor. Uyarlanabilir kayışı ve yenilikçi "self-levelling" (kendi kendini hizalama) teknolojisi ile daha hassas uygulama ve daha iyi duyusallık sağlıyor.
 
Geniş hareket yelpazesi ve sabit uygulama için gerçek zamanlı sensörlerle gömülü kendi kendini hizalama teknolojisine sahip HAPTA; kolunuzun kıvrılıp bükülmesi ile hareket ediyor ve her hareketinize sezgisel olarak tepki veriyor. HAPTA, 360 derece dönüş ve 70 dereceye kadar fleksiyon sağlıyor ve motorları ve dişlileri bir araya getirerek el ve bilek hareketlerinin efor sarf edilmeden telafi edilmesine yardımı oluyor. 
 
Kendi kendini dengeleyen menteşe sistemi, cihazın konumunu her saniye gerçek zamanlı olarak ayarlamak için elektronik hareket dengeleme teknolojisini kullanıyor. 2 dahili motor ve 9 eksenli ivmeölçer, cihazı sabit tutarken kullanıcının el yönüne göre kendi kendini dengeleyen hareket kontrolü sağlıyor.
 
Kolay tutuşlu cihaz, kullanım sırasında konforu en üst düzeye çıkarmak için el hareketiyle ilgili özel koşullara sahip kişiler için özel olarak tasarlanmıştır. Ergonomik, hafif (115g) ve kullanımı kolay tasarımıyla, güzel bir uygulamanın keyfini çıkarmak için artık cihazı tutmak ve ruju doğru şekilde sürmek daha kolay.

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE NELER OLACAK?

İlk kez bu hafta Las Vegas, Nevada'da düzenlenen 2023 Tüketici Elektroniği Fuarı'nda ruj uygulaması için tanıtılan HAPTA, güzellik yoluyla kendini ifade etmenin en yaygın biçimlerinden olan maskara uygulamasında da çalışacak yeni robotik özelliklerle geliştirilecek. Daha sonra, güzelliği herkes için daha erişilebilir ve keyifli hale getirme misyonumuza bizi daha da yaklaştırmak için diğer güzellik ürünlerini de kapsayacak şekilde genişletilecek.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER