› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 03.08.2015

Cartier'den ihtişamlı bir koleksiyon: Étourdissant Cartier

Cartier, nadide taşları bir araya getirerek oluşturduğu yeni mücevher koleksiyonu Étourdissant Cartier ile bizi büyüledi. Fransız Rivierası'ndan ilham alınarak oluşturulan koleksiyonun detayları Pudra.com'da...

Cartier'den yeni bir mücevher koleksiyonu: Étourdissant Cartier

Cartier, olağanüstü mücevher koleksiyonları ile bizi daima kendisine çekmeyi başarıyor. Yeni koleksiyonu Étourdissant Cartier, göz alıcı Fransız Rivierası'ndan ilham alınarak yaratılmış. Akdeniz'in kendine özgü mavi-yeşili ve gün batımı yansımasıyla oluşan turuncu tonlarının hakim olduğu koleksiyonda safirden elmasa, zümrütten yakuta pekçok değerli taş kullanılmış. Étourdissant Cartier koleksiyonunda 52 mücevher, 4 koleksiyon parçası, 5 özel tasarım saat ve 1 davet çantası bulunuyor.

Cartier'in ihtişamlı koleksiyonu Étourdissant Cartier'in büyüsüne kapılmak için galerimize göz atabilirsiniz.

Koleksiyonun şüphesiz en çok dikkat çeken parçası, 197.80 karatlık Romanov safiri kullanılarak yapılan ihtişamlı bilezik. İlk olarak 1883 yılında Çariçe Maria Feodorovna'nın broş olarak kullandığı bu safir daha sonra Cartier tarafından 1928'de tekrar kesilerek şekillendirilmiş ve 1929 yılında Polonyalı şarkıcı Ganna Walska tarafından satın alınmıştı. 1971'de tekrar açık artırmayla satılan bu özel safir Étourdissant Cartier koleksiyonunda Romanov bileziği ile yeniden hayat buldu.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2