› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 11.06.2013

Mücevher meraklıları: Melie ile tanışın!

Mücevher tasarımcısı Melike Kapıcıoğlu'nun yarattığı 'Melie' markasını bundan sonra çok duyacaksınız. Her biri el yapımı olan Melie mücevherleri sadece görünümleri ile değil, hikayeleriyle de çok seveceksiniz.

Sizleri yepyeni bir mücevher markasıyla tanıştırıyoruz: Melie! Mağazasını gezip arkasındaki emeğe ve hikayesine hayran olduğumuz Melie'nin yaratıcı Melike Kapıcıoğlu’nu tanıştıralım önce sizinle.

6 yıl önce özel bir yüzük yaptırmak için gittiği atölyede, kendini tezgahın başında bulan Melike Kapıcıoğlu, mücevher atölyesinde eğitim alarak bu tasarım macerasına atılmış. Öyle bir tutkuyla bağlanmış ki bu alanda eğitimin alıp mücevher tasarımcısı olmaya karar vermiş. Türkiye'de ve Londra'da aldığı eğitimler sonucunda da 2013 baharında ilk koleksiyonunu sunmuş.Melie'nin ilk mücevher koleksiyonu olan 'Aşkın Kokusu'nun ilham kaynağı geçmişte birçok yazara da ilham olan, boyuna geçen ve ölünceye dek çıkmayan aşk zincirinin sembolü 'Güvercin Gerdanlığı'. Koleksiyonda içine kendi parfümünüzü ya da sevdiğinizin parfümünü doldurarak, aşkı ya da anıları hep yanınızda taşımanızı sağlayan altın kolye uçları bulunuyor. Hepsi 18 ayar altından oluşan koleksiyonda pırlanta, yakut, zümrüt ve turmalinler kullanılmış. Kolyelerin, kapağının ucu da kokuyu kolayca sürebilmek için üzerinde değerli taş olan bir çubuk şeklinde tasarlanmış. Kişiye kendisini en özel hissettiren parfümünü kolayca doldurabilmesi için kolye ile beraber minik bir huni de ürün paketinde yer alıyor.

Pudra.com editörleri olarak her birini tek tek inceledik ve hepsine hayran kaldık. Özel sipariş ile üretilen bu kolyeler mükemmel bir hediye olur.

'Aşkın Kokusu' temalı bu parfüm şişeleri koleksiyonunun yanında asla es geçmemenizi tavsiye ettiğimiz bir başka koleksiyon daha var: 'Braille Aşk Koleksiyonu'. Gözüyle değil ruhuyla sevmenin ne demek olduğunu bilenler... Bu koleksiyon tam size göre. Bileklik ya da kolye uçlarında braille alfabesi ile aşk yazıyor. Üstelik bu koleksiyondan bir ürün seçtiğinizde Altı Nokta Körler Vakfı’na da Melie aracılığıyla bağışta bulunmuş oluyorsunuz. Tamamen altın olanların yanında kemik üzerine yazılmış 'aşk' kabartmalı kolyeleri de mutlaka görün.

Mücevher tutkunlarının yeni adresi: Melie'nin ürünleri ve hikayelerine buradan göz atabilirsiniz.Melie
Adres: Atiye Sok. Uzay Apt. No:3/2 Nişantaşı/istanbul
Tel: (0212) 283 00 12
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2