› 
 › 
gazeteport.com 05.06.2009

Topuklu sandalet modelleri süper!

Yeni sezonda ayakkabılar sivriliyor, yükseliyor... Kısaca agresif tavırlar sergiliyor!
Bu yazın ayakkabılarını merak edenler, Milano'da düzenlenen şovu görmeliydi!

Modanın kalbinin attığı İtalya'nın gösterişi seven kenti Milano'da gerçekleşen defilelerde Nine West markasının birbirinden havadar ayakkabılarıyla ruhumuz da havalandı.

Şimdi pek çok markanın gözbebeği 'agresif ayakkabılar' gladyatörlerin arenasında geziniyor, apartman topuklar da yükseliyor, bileklere kadar uzanıyor.

Milano'da İlkbahar-Yaz 2009 sezonu defilelerinde salınan modellerin ayaklarını süsleyen kimi topuklu, kimi düz, kimi sandalet, kimi vamp modeller, kuşkusuz pek çok kadının ilgisini çekecek.

Ayakkabı modellerine göz atmak için tıklayın.

Nine West'in öncüsü olduğu trend, bu yaza damgasını vuracak gibi görünüyor. Özellikle sandaletlerde gladyatör tarzı modeller fiyakalı bir tarzı ortaya koyarken, şimdiden pek çok Hollywood starının da dolaplarını bu ayakkabılarla doldurduğunu hatırlatalım.

Geçtiğimiz günlerde Viyana sokaklarında objektifler şarkıcı Beyonce'un üzerindeydi. 1000 sterlinlik YSL ayakkabılarıyla gündeme gelen şarkıcı, yüksek topukları üzerinde oldukça rahat görünüyordu. Avrupa turu kapsamında gittiği Viyana'da alışveriş yapan şarkıcı, gümüşi renkteki bot-ayakkabı tarzında havadar ayakkabılarıyla, yaz esintilerinden de hiç de uzak değil.

Milano'daki defilelerde de buna benzer sandalet botlar 'diz boyu'. Zımbalardan vazgeçmeyen bazı tasarımcılar da siyahla iyi bir ikili oluşturan zımbaları çanta ve aksesuar tasarımlarında yer vererek dişi imajını kullanmaktan bıkıp usanmadıklarını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Gazeteport'tan alınmıştır.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2