Pudra.com 06.08.2012

Dünyayı kurtaran çantalar!

NTV Yeşil Ekran ve Vogue’un hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırlanan bez çantalar seçili, Vakkorama ve V2K mağazalarında satışa sunuldu.

Gamze Saraçoğlu

Gamze Saraçoğlu, Gül Ağış, Nihan Peker ve Özlem Kaya’nın tasarladığı çantaların satışından elde edilecek gelir, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin yerli tohumların korunması ve yaygınlaştırılması için yaptığı çalışmalara aktarılacak.

Gül Ağış, Nihan Peker ve Özlem Kaya'nın tasarladığı bez çantaları görmek için tıklayın.

Çevre sorunlarına dikkat çekmek, kamuoyunu çevre konusunda bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla 2008 yazında başlayan NTV’nin “Yeşil Ekran”ı yaz boyunca küresel ısınmadan çöp arıtmaya, organik yemeklerden çevreci tatillere pek çok konuyu farklı formatlarda ele alıp, izleyicilerin çevre hakkındaki tüm sorularına cevap vermeye, onlara bu konuda yaşam rehberi olmaya çalışıyor. Bu sene 5. yılına giren Yeşil Ekran’ın ana konusu gıda oldu. Bu doğrultuda çalışmalara ağırlık veren NTV Yeşil Ekran, Vogue dergisinin desteği ile ünlü tasarımcılara hazırlattığı çantalar ile, Türkiye’de gıdamızın sigortası olan yerli tohumların korunması için çalışan Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin çabalarına destek oluyor. Dernek, yürüttüğü çalışmalarla Türkiye'nin kaybolmakta olan yerel tohumlarının bulunması, doğa dostu çiftliklerde ekilmesi ve hasat edilen tohumların paylaşılarak yaygınlaşmasını sağlıyor.

Tamamen doğal malzemeden üretilen çantalar Vakkorama İstinye, Vakkorama Akmerkez ve V2K desingers Nişantaşı mağazalarında 20TL’ye satılıyor.

Farklı ihtiyaçlar düşünülerek 2 farklı boyutta çalışılan çantaları ister alışveriş çantası ister plaj çantası olarak kullanmak mümkün.

Yürütülen çalışmalar ve dernek hakkında detaylı bilgi için: Bugday.org
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2