› 
 › 
08.06.2021

Hakaan Yıldırım yeni koleksiyonunun ilk couture gelinliğini tasarladı

Hakaan Yıldırım, "Mahizer'e Yazdığım Mektuplar" koleksiyonundan ilhamla, Hazal Dağlı için bulutları çağrıştıran bir couture gelinliğini tasarladı.

Hakaan Yıldırım AW 21 “Mahizer’e Yazdığım Mektuplar” koleksiyonundan ilhamla koleksiyona ait ilk couture gelinliğini, Cemal Tanrıöver ile dünyaevine giren Hazal Dağlı için tasarladı.

Hakaan Yıldırım AW 21 “Mahizer’e Yazdığım Mektuplar” koleksiyonundan ilhamla ilk couture gelinliğini Hazal Dağlı için tasarladı.

İpek krep ve organze kullanılarak hazırlanan gelinlik, 100 metre kumaş ile tasarlandı. Sırttan etek uçlarına kadar uzanan her bir fiyonk matematiksel hesaplamalarla yerleştirildi.

İpek krep ve organze kullanılarak hazırlanan gelinlik, 100 metre kumaş ile tasarlandı.
 
Hazal Dağlı - Hakaan Yıldırım tasarımı gelinlik


Sırttan etek uçlarına kadar uzanan her bir fiyonk matematiksel hesaplamalarla yerleştirildi.
 
Hazal Dağlı - Hakaan Yıldırım tasarımı gelinlik

Kol detaylarıyla ayrıştırılıp tüm kalabalığına rağmen eşsiz bir görünüme kavuşan gelinlik, Hakan Yıldırım’ın gökyüzünde süzülen bir bulut gibi hayal ettiği forma kavuştu.
 
Hazal Dağlı - Hakaan Yıldırım tasarımı gelinlik

Hakan Yıldırım gelinlik tasarımıyla ilgili olarak şunları söyledi:

Hakaan Yıldırım“Gelinlik tasarlamak ve özel dokunuşlarla geline uyguluyor olmak Haute Couture yaparken en çok keyif aldıgım kısım. Bir kadının hayatı boyunca giydiği en özel kıyafet gelinlik. O güne ulaştığında en büyük heyecanı yaşar ve işte bu büyük heyecanı sen de her seferinde onlarla paylaşırsın. Hiç olmadıkları hali alırlar ve bu beni hep çok etkiler onlara maksimum mutluluga ulaştırmaksa benim heyecanımdır.

Hakaan Yıldırım gelinlerinde aidiyet hissini korumak birinci önceliğimiz. Gelinin bu büyük günde rahatlığı çok önemli. Bir yandan bu rahatlığı yaşayacak diğer yandan gitmek istediğim artisan yolda birlikte yürüyeceğiz. Gelinime bembeyaz bir sayfa vererek bundan sonraki hayatı için kendi mektubunu yazmasını dilerim."
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2