› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 06.07.2009

Hangi model gelinlik kime yakışır?

Kabarık ve gösterişli mi, dar kesim mi, straplez mi, askılı mı, dekolte mi, romantik mi? Sizin gelinlik modeliniz hangisi?

Evlilik kararı alındığı anda her müstakbel gelini tatlı bir telaş sarar: Gelinlik seçimi... Kabarık, gösterişli, a kesim, dar kesim, straplez, askılı, tek omuzlu, dekolte, romantik ve doğal, işlemeli, sade gibi çeşit çeşit gelinlik modeli arasından bir seçim yapmak hem heyecanlı hem de zordur.

Hangi model gelinlik kime yakışır?

Doğru gelinliği bulmak, gelinin onu sadece bir gece giyeceği ve yıllar yılı o şekilde hatırlanacağı düşünülürse çok önemli. Sonuçta, salonunuzun en güzel köşesinde yıllarca duracak olan düğün fotoğrafınızda güzel görünmek istersiniz öyle değil mi?

Gelinlik seçiminde size yardımcı olacak, gelinlik trendlerine, gelinlik modellerine ve bu modellerin hangi vücut tiplerine uygun olduğuna bakalım:Kabarık ve gösterişli: Bu model aslında en klasik gelinlik modellerinden biridir ve hemen herkese yakışır. Özellikle uzun boylular için uygundur çünkü boyu, endamı iyice vurgular. Etek kabarık olduğu için çok fazla süsten kaçının. Zaten yeteri kadar göz alıcı olacaksınız. Gelinliğin en önemli özelliği eteğinin çan modelinde olduğu gibi belden kabararak volanlı bir şekilde inmesidir.Dar model: Bir denizkızı gibi narin, zarif ve gizemli görünün! Dar inen modellerde gelinlik vücudunuzu sardığı için ince olmanız bu modeli hakkıyla taşıyacağınız anlamına gelir. Saten gibi akan, vücudun üzerinde fazlalık yaratmayan kumaşlar seçin. Unutmayın ki her kumaş her gelinlik modeli için uygun değil. Kilolarınızdan şikayet ediyorsanız bu modeli tercih etmeyin. Gece boyunca fazla kiloları dert etmenin anlamı yok. Bu sizin gününüz!'A' kesimli gelinlik: Bu model herkese uygundur. Çünkü fazla zayıf olan kadınları gelinliğin beli oturduğu ve aşağıya doğru usulca açıldığı ve hafif kabarık indiği için daha dolgun gösterir. Baseninden şikayet edenlerin de bu bölgesini gizlediği ve beli vurguladığı için idealdir.Romantik ve doğal: Gelinliğe pek benzemeyen, zarif gece elbiselerinin gelinlik versiyonu gibi olan gelinlikler son yıllarda çok tercih ediliyor. Çünkü bu model özellikle arkadaşlar arasında parti havasında geçen sıcak ve samimi düğünler, kır veya plaj düğünleri için çok uygun. Dökümlü ve vücuda yapışmayan kumaşlar bu modeli aynı zamanda kıvrımlı, özellikle bel bölgesinde fazlalığı olanlar için ideal hale getiriyor.


Straplez / askılı / tek omuz:
Gelinlik modeli ne olursa olsun bir de askı meselesi var büyük önem taşıyan. Straplez modeller atletik vücutlara, geniş omuzlara çok yakışıyor. İnce, ‘spagetti’ askılar zarif dururken kalın veya boyundan bağlanan askılar büyük göğüslülere destek sağlıyor. Tek omuzlu modeller bu sene oldukça popüler; normal kıyafetlerde de olduğu gibi. Seksi görünmek istiyorsanız bu kesimi tercih edebilirsiniz. Askıların nasıl olması gerektiğine kumaşa göre de karar verebilirsiniz. İnce ve dökümlü kumaşların biraz daha fazla desteğe ihtiyacı var. Mesela tafta daha kalın ve oturaklı olduğu için straplez kesimi kaldırabilir.

Gelinlik seçiminde kişiliğiniz ve tarzınız da önemli rol oynar. 2009 gelinlik modasına göz attığımızda özellikle süs ve detay konusunda zenginlik yaşandığını görüyoruz.

Kemerler, kurdeleler, fiyonklar
Tek bir noktaya odaklanmak, gelinliğin sadece bir bölgesini vurgulamak istiyorsunuz. Beli odak noktası haline getiren aksesuarlar bu sezon çok moda. Hemen her model için düşünülebilecek bir öneri; geniş bir kurdeleyi bele sarmak, kemer gibi kullanmak. Kocaman bir fiyongu belinizin bir köşesine, kalçadan kabarık bir şekilde inen eteğin köşesine tutturmaya ne dersiniz?

Gösterişli sırt detayları
Saklayacak hiçbir şeyiniz yok. Kendinize güveniniz tam ve cesursunuz. O zaman herkesi şaşırtmaya, ‘o güzel sırt dekolteli gelin!’ olarak hatırlanmaya hazır mısınız? Sırt bölgesinde göz alıcı işleri, boncuklu süslemeleri olan gelinlikler çok popüler.

Tüyler, fırfırlar, iğneler
Detaycısınız, süsü çok seviyorsunuz. Ayrıca romantik yanınız sizde geçmiş özlemi yaratıyor. O zaman tüyler, fırfırlar ve annenizin ‘vintage’ iğnesi tam size göre. En farklı gelin olmak elinizde. Yakasında fırfırlar olan, beline tüyler iliştirilen modeller öne çıkmak isteyen gelinlere hitap ediyor. Broşunuzu gelinliğin en göz alıcı bölgesine iliştirin. Böylece annenizi de çok mutlu edeceksiniz…

Modellere baktınız... Gelinlik satan mağazalar ve kaynaklar konusunda size rehberlik edecek Gelinlik rehberi yazımızı okumak için tıklayın.

Pudra'nın, sizler için hazırladığı gelinlik alışverişine çıkmadan önce dikkat edilmesi gerekenleri anlatan Gelinlik alışverişinin püf noktaları yazısını okumak için tıklayın.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER