› 
 › 
pudra.com 11.05.2009

Meşhur Metropolitan Balosu...

Metropolitan Costume Institute Balosu yine muhteşem geçti!

Büyüleyici gece elbiselerinin damga vurduğu, ünlülerin stil anlayışlarıyla göz kamaştırdığı ve her yıl özellikle moda camiası tarafından heyecanla beklenen Metropolitan Museum Costume Institute Yardım Gecesi, 4 Mayıs Pazartesi akşamı New York’da gerçekleşti. Dünyanın en büyük kemik iliği bağış merkezi DKMS için düzenlenen gecenin teması “Mankenin ilham perisi olarak modayı ifade etmesi”ydi. Justin Timberlake, Victoria Beckham, Katy Perry, Kate Beckinsale, Renée Zellweger ve Jessica Alba gibi yıldızların katıldığı davette bu tema üzerine yoğunlaşılırken, ‘süpermodel’ ve ‘manken’ kavramlarına belki de ilk defa bu kadar önem veriliyordu.

Girişten itibaren misafirleri karşılayan, beyaz güllerle süslenmiş dev bir vazonun üstüne oturtulan manken ile başlayan gecede gizemli moda dünyasının diğer üyeleri; yıllara meydan okuyan Lauren Hutton ve seksi süpermodeller Jessica Stam, Gisele, Heidi Klum, Karolina Kurkova de vardı. Modacı olarak ise Marc Jacobs, Stella McCartney ve Donatella Versace ile dergi camiasının tartışmasız divası Anna Vintour geceye renk katan simalar olarak ön plandaydı.

Böyle bir geceye hazırlanmak mutlaka zahmetlidir; zira ünlüler arasında salonda en çok konuşulan hazırlanırken yaşanan güçlükler, geceye katılmadan önce yaşanan stil sıkıntılarıydı. Kolay değil, nasıl olsa bu sene onur davetlileri olarak meşhur mankenlerin yanı sıra modacıların katılımı, bu hususta ekstra bir endişe yaratmıştı davetlilerde! En bomba olay ise şarkıcı Kanye West’in mikrofonu eline alıp rap yaparak, “Bu odadaki bazı insanlar aileleri zengin olduğu için buradalar; bazıları ise icraatlarıyla burada olmayı hak ettikleri için” demesiydi…
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2