› 
 › 
16.10.2020

HAKAAN YILDIRIM İlkbahar Yaz '21 Koleksiyonu

HAKAAN YILDIRIM İlkbahar Yaz '21 koleksiyon defilesi, MBFW Istanbul kapsamında, 16 Ekim Cuma günü dijital olarak modaseverlere sunuldu.

HAKAAN YILDIRIM İlkbahar Yaz ’21 koleksiyonunun Galataport İstanbul Postanesi’nde gerçekleştirilen defilesi, dijital olarak hayata geçen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında, 16 Ekim Cuma günü www.mbfwistanbul.com resmi internet sitesi üzerinden modaseverlere sunuldu.

Hakaan Yıldırım İlkbahar Yaz ’21 Koleksiyonu sadece normun dışındakinin ötekileştirilişini değil, dahil olanın da ötekileştirilişinin normalleştirilişini derinlikli bir şeffaflıkla anlatıyor.
Bir sanatçı, bir sanat eseri, bir koleksiyon içinde olduğu zamanı, tüm zamanları anlatmalı, çözülemeyeni çözmeli, entelektüel bir perspektif ile dahil etmeli dışarıya atılanı, noktaları birleştirmeli, dünya gibi tam bir daire oluşturmalı diyor Yıldırım.
 
Hakaan Yıldırım

Koleksiyonda bulunan hemşire şapkaları dahiliyetçi bir pandeminin anlatımı değil. Tasarımcı için modeller ötekileştirileni, halkanın dışına itileni betimliyor. Bu koleksiyon hasta ile şifacıyı, tamir edilememiş ile tamirciyi bir halkaya tamamlıyor.

Hakaan YıldırımTasarımcı bu koleksiyona içimizdeki gizli isteği, istemeyi dikiyor. Korselerin içindeki erkek iç çamaşırları, spor ayakkabılarının içindeki topuklular ile, sütyenleri dekontstrükt ederek ceketlerin üzerine yapılandıran, takımları tulumlara hastalandıran tasarımcı ilk defa alışık olduğumuz ve eskimiş; femineni maskülenleştiren perspektifi; insan doğasına, doğamıza, çok yönlülüğümüze tercüme eden bir koleksiyonla devrim gerçekleştiriyor. Biz ve sizi hepimize tercüme ediyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un (MBFWI) 15. Sezonu, Türkiye Tanıtım Grubu’nun (TTG) desteğiyle gerçekleştiriliyor.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2