› 
 › 
23.09.2009

Mavi’nin Doğu’yu keşfi

Mavi Jeans, 2009/2010 Sonbahar-Kış koleksiyonuyla Doğu’nun farklı tat ve dokularını şehrin sokaklarına taşıyor.

Mavi Jeans, 2009/2010 Sonbahar-Kış sezonunda, Pekin’den başlayıp Tibet’e uzanan bir yol hikayesi yazıyor. “İyi bir gezgin asla varmaya niyetlenmez” düşüncesinden ilham alan koleksiyon, hedefine bir an önce ulaşmak yerine yolculuğun tadını çıkarmayı tercih eden, özgür ve maceraperest şehir insanına hitap ediyor.

Sokakların soğuk günlerde, en az sıcak mevsimlerdeki kadar davetkar olabileceğini vurgulayan tasarımlar, Doğu’nun zengin renklerini, güçlü kontrastlarını ve özgün aksesuvarlarını gardıroplara sokuyor.

Mavi'nin sezon hitlerini görmek için tıklayın.

En tahmin edilemez parçalar aslında birbirine ait
Ekose gömlekler, kürk yaka ve emprime astarlarıyla farklılaşan parkalar, sonbahar paltosu görevi üstlenen kalın, yün hırkalar, dantel ve nakış detaylarıyla dikkat çeken tunik ve elbiseler, mini şortlar, deri ceketler, kadife pantolonlar ve koleksiyonun odak noktası jean parçalar, kişisel bir stil yaratmak amacıyla üst üste kullanılıyor.

Renkler
Aksesuvarlarla daha da zenginleşen bu kat kat görünüm, “her an her yerde” olmaya hazır özgür ruhlu Mavi insanının yaratıcılığını sergilediği, kişisel bir defileye dönüşüyor. Koleksiyon ana renklerini, aynen felsefesi gibi Doğu kültüründen alıyor: Tibet moru, Himalaya yeşili, Çin kırmızısı, kış beyazı, kömür rengi ve hardal sarısı.

Blue Jean’de modeller Batılı, detaylar Doğu’dan...
Tibet ve Pekin’in etkisi blue jean’in detaylarında ortaya çıkıyor. Arka cep nakışları, zımbalar, desenli iç cepler ve küpe aksesuvarlar; Mavi Jeans’in imzası haline gelen kült modelleri yeni sezona uyarlıyor.


Yenilikler neler?
Dar kalıplı Lindy, vintage kadife versiyonuyla bohemleşiyor. Lindy’nin süper skinny kız kardeşi Serena, özellikle genç Mavi müdavimlerini mutlu etmeye hazırlanıyor. Düşük beli ve bol paçalarıyla kısa zamanda vazgeçilmezlerden biri haline gelen Cora ve bu kış da etkisini sürdüren “boyfriend jean” akımının Mavi temsilcisi Patti, favoriler arasındaki yerini koruyor. Pantolon ve etek arasındaki ince çizgiyle ustaca oynayan Maria da sezonun sürprizlerinden biri...
Denimin koyu tonları, aşınmış, yıllanmış efektler ve doğal yırtıklarla hareketleniyor. Gece ve mürekkep mavisi, kömür rengi ve siyah ise sezonun yeni yıkamaları arasında yer alıyor.

Sezon hitleri:
Mavi’nin Wilma jean ceketi, Patti boyfriend jean’i, denim tayt, ekose gömlek ve battaniye şalları.

Aksesuvar son sürat!
Dantel detaylı yün şallar ve romantik yazmalar, el yapımı keçe ve tahta kolyelerle karışıyor. Yaka iğneleri ve yün bereler ise son dokunuşu gerçekleştiriyor.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2