› 
 › 
pudra.com 14.05.2009

Mavi’ye ‘vintage’ vurgusu ...

Mavi'ye Ece Sükan'ın sihirli vintage değneği değdi!
Gardırobumuzda istemediğimiz kadar kot pantolon olsun, Mavi mağazalarını her sezon kolaçan eder olduk. Çünkü sezonluk eğilimlere hem jean modelleriyle hem de diğer ürün gruplarıyla çok güzel cevap veren bir marka. Ama yine de kendi tarzını koruyabiliyor. Bunu özellikle hafif kumaşlarla üretilen tiril tiril bluzlarında ve aksesuarlarında görüyoruz. ‘Cora’ jean modeli benim favorim, o yüzden indirimde iki farklı rengini daha almıştım.

Bu sezon bir de boyfriend jean popüler oldu, ne yalan söyleyeyim aklım ona takıldı. Hemen mağazaya koşup denemek istedim ama bedenim yoktu (daha doğrusu bir büyük beden!). Hatırlatmakta fayda var, boyfriend jean biraz bol kullanılması gereken bir model. O yüzden bir büyük beden denemenizi öneririm. Her neyse geçenlerde bir başka vesileyle Mavi’ye tekrar ayak bastım. Mavi-Ece Sükan Vintage buluşması için…

6 Mayıs Çarşamba akşamı Mavi Jeans Tünel mağazasında gerçekleştirilen buluşmada, Ece Sükan’ın seçtiği vintage ürünler ve vintage ruhuna uygun olarak yorumladığı Mavi ürünleri ilk kez görücüye çıktı. Moda takipçilerinin yakın ilgi gösterdiği gecede baştan aşağı vintage etiketli ürünlerle donatılmış boylu poslu mankenler davetlilerin arasında dolaşıyordu. Eda Taşpınar, Deniz Berdan, Indra Taşpınar, Metin Gürsoy, Atıl Kutoğlu, Onur Baştürk gibi gibi moda, cemiyet ve basın dünyasının çarpıcı isimleri bu neşeli devette birlikte keyifli saatler geçirdi.

Davette çekilen fotoğrafları görmek için tıklayın.

Sanki elinde sihirli vintage değneği bulunan Ece Sükan, gecenin davet sahibi olarak bir perdeyle ikiye ayrılan mağazanın birkaç basamakla inilen bölümünde ‘Ece Sükan Vintage’ etiketli ürünleri gösteriyordu. Koleksiyonun ana teması benzersiz olmak! Retro kumaşlar, şifon ve tüllerin kullanıldığı, çiçek desenleri ve marin esintiler taşıyan ürünlerde, sarı, pembe gibi sıcak tonların yanı sıra mor, fuşya, yeşil gibi iddialı tonlar dikkat çekiyor. Pullarla donatılmış gösterişli bir parçanın yanı sıra çiçekli ve tamamen retro görünümü olan bir gömlekle de karşılaşabiliyorsunuz.

“Ece Sükan Vintage”, değişik dönemlere ait stil ve trendleri yansıtan kıyafetlerle, Mavi mağazalarında görülmeye değer, büyüleyici bir ambians yaratacağa benziyor. Her parçadan her mağazada sadece bir-iki adet olacağını duyduk. Kıyafetler normal Mavi ürünlerinden biraz daha yüksek fiyatta sunuluyor ama vintage ruhu taşıyan kıyafetleri nispeten uygun fiyatlarda satın almayı mükün kıldığı için biz heyecanlandık! Mağazaya uğramak için artık başka nedenlerimiz de var galiba…

Mavi'nin web sitesi de yenilendi... Göz atmak isterseniz tıklayın.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2