› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 28.02.2012

Sagaza Madrid'ten enfes gece elbiseleri

Moda eğitimini İspanya’da tamamlayan başarılı genç tasarımcı Zelia Kaçar’ın yarattığı SAGAZA Madrid’in 2012 İlkbahar Yaz Koleksiyonu, İspanyolca “Ultimo Vista” yani “SON BAKIŞ” adını taşıyor.

Kadının etkileyici duruşundan, güvenli yürüyüşünden ve derin feminen ruhundan etkilenen Zelia Kaçar’ın imzasını taşıyan SAGAZA MADRID 2012 İlkbahar Yaz Koleksiyonu, 25 parçadan oluşuyor. Daha sonra eklenecek 15 mezuniyet kıyafeti ile genişleyecek koleksiyon, şık davetler için farklı alternatifler sunuyor.

Moda eğitimi için Valencia’da bulunduğu dönemde dikkatini çeken; izleyici, sanatçı ve müzisyenin etkileşimini temsil eden Valencia Opera Binası’nın kıvrımlı ve çıkıntılı yapısını, yapının açıklıklarını üç boyutlu çizgilerle koleksiyonuna taşıyan Kaçar, sade ama akılcı detaylarla tasarımlarını zenginleştiriyor.

Sagaza Madrid'ten enfes gece elbiselerini görmek için tıklayın.

Koleksiyonda SAGAZA Madrid’in artık değişmezi olan, ipek şantuk ve krep kumaşların kullanıldığı balık modeller yine ön planda…

Daha uzun ve ince göstermesi için balık formunun üst kısmı kumaş katlamalarla, drapelerle belirginleşen tasarımların etek kısımlarında tül ve grenler kullanıldı.

Fransız dantelinin kullanıldığı modellerde romantik bir etki yaratılırken seksi ve star hissi uyandıran önü kısa arkası kuyruklu modellerde kullanılan yarı değerli taşlar modern çizgileriyle göz dolduruyor.

İpek şifondan uçuşan etekler, üstlerinde yine geçişli drape detaylarıyla öne çıkarken Zelia Kaçar’ın tasarladığı metal kemerle tamamlanıyor.Akdeniz kadının canlılığı ve coşkusu SAGAZA Madrid’in 2012 İlkbahar Yaz Koleksiyonu’nda kullanılan renklere de yansıyor. Mercan, safran sarısı, yeşil, Yves Klein mavisi ve gece tonları, pudra tonları, İspanyol kırmızısı ve kırık beyazlar, ünlü İspanyol Yönetmen Pedro Almadovar’ın filmlerindeki canlı renklere de atıfta bulunuyor adeta...

Çekimleri Best Model Turkey 1’incisi ve Best Model of the World 2.cisi Tuğba Melis Türk ile gerçekleşen SAGAZA Madrid 2012 İlkbahar Yaz Koleksiyonu, İstanbul Nişantaşı, İzmir Sagaza Madrid mağazalarında şıklığından ödün vermeyenleri bekliyor.


www.sagaza.com
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2