› 
 › 
18.11.2020

Dr. Ümit Aktaş: Koronadan korunmak mümkün!

Dr. Ümit Aktaş'ın koronaya karşı alınabilecek önlemleri ve bağışıklığı güçlendirmenin yollarını anlattığı kitabı "Koronadan Korunmak Mümkün" kitabı çıktı.

İZLE: VÜCUT DİRENCİNİ ARTIRAN ANSİOKSİDANLAR👇 
Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş'ın, 2020 yılı ilk çeyreğinde hayatımıza giren ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19'a karşı alınabilecek önlemleri ve bağışıklığımızı güçlendirmenin yollarını anlattığı 'Koronadan Korunmak Mümkün' kitabı raflarda yerini aldı.

Dr. Ümit Aktaş: Koronadan korunmak mümkün!

Tüm dünyayı etkisi altına alan bir salgınla karşı karşıyayız. Herkeste bir çaresizlik hissi hâkim; sağlık ile ilgili endişelerin yanı sıra, vatandaşlar yaşamlarının üzerinde herhangi bir kontrole sahip olmadıklarını düşünüyorlar. Dr. Ümit Aktaş'ın yeni kitabı "Koronadan Korunmak Mümkün", bu çaresizlik hissini yok eden bir kılavuz kitap niteliğinde, önleyici bir kitap olarak çözüm sunuyor.

Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş 'ın, "Yeni kitabımı COVID-19 salgınında korku içinde yaşayan bir kılavuz olması için hazırladım. Bu kitabımda tüm sorularınızın cevabını bulacağınız” diyerek tanıttığı yeni kitabı "Koronadan Korunmak Mümkün", salgın döneminin başucu kitabı olarak ALFA Kitaptan yayınlanarak okuyucularıyla buluştu.

Dr. Ümit Aktaş yeni kitap"Amacım; sağlayıcı sisteminizi güçlendirmek ve COVID-19'a karşı dirençli hale getirmek" diyen Dr. Ümit Aktaş, yeni kitabı Koronadan Korunmak Mümkün" ile etkili maskemiz, yani bağışıklığımızı güçlendirmek ve fitoterapi desteği ile hastalık korunmadanmanın yollarını anlatıyor.

Herkesin aklında olan; "Bu virüsten nasıl korunacağız?", "Hastalanırsak sağlığımıza nasıl kavuşacağız", "Bağışıklığımızı güçlendirmek için ne yapabiliriz?", "Koronavirüsten korunmak için nasıl beslenmeliyim?", "Hangi bitkileri, hangi vitaminleri kullanmalıyım?", "Aşı olmalı mıyım?" gibi tüm sorularının cevaplarının yerinden kitap, daha sağlıklı bir yaşam sürmenin ipuçlarını, tüm salgın hastalıklara karşı direnç kazanmanın yollarını barındırıyor.

Salgınların dünyada ilk kez yaşanmadığı gibi yaşadığımız son da olmayacağını vurgulayan Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, "Koronadan Korunmak Mümkün" kitabında besinlerden kurtulmanın, sağlıklı ve doğal beslenmenin bizi koronavirüs olmak üzere sayısız salgın ve nasıl koruduğunu aktarıyor. 

Kitapta, 12 Adımda Güçlü Bir Bağışlık bölümü bir rehber olarak sunulurken, 7 günlük örnek beslenme programı ve koruyucu kürler de yer alıyor.

Bağışıklığına güven
Dünyada "sosyal mesafeyi korumak, maske takmak ve elini yıkamak" haricinde yapıcı bir önlem ve etkili bir ilacın olmadığını vurgulayan Dr. Ümit Aktaş, "Bizi her türlü hastalıktan koruyan, maskelerimiz ya da mesafe değildir. Bunlar sadece önlemdir. Bizi koruyan, güçlü bağışıklık sistemimizdir. Bu kitapta bağışıklığı nasıl güçlendireceğinizi anlattım. Sizi koruyacak ve iyileştirecek olan uygulama sisteminizdir. Onun içinde iyileşme gücü vardır." diyor.

12 adımda bağışıklığınızı güçlendirin...

“Koronadan Korunmak Mümkün” kitabında bağışıklığı güçlendirmenin yolları tüm yönleriyle aşağıda aktarılırken, bağışıklığı güçlendirmek ve koronadan korunmak için program, 12 adımda okuyucularına sunuluyor. Kitap, koronaya dair merak ettiğimiz tüm soruları yanıtladığı ve çözüm önerilerinin sunulduğu 9 ana başlıktan oluşuyor.

Kitabın ana başlıkları:
  • COVID-19 Nedir?
  • COVID-19 Beslenme
  • COVID-19'da Tamamlayıcı Tıbbın Önemi
  • COVID-19'da Besin Takviyeleri ile Bağlama Dopingi
  • COVID-19'da Ozonterapi
  • COVID -19'da Uykunun Gücü
  • COVID-19'dan Egzersizle Korun
  • COVID-19 Koruma Programı
  • Salgından Aldığımız Dersler

Önsöz'den:

Dr. Ümit AktaşOkuyacağınız bu kitabı, COVID-19 salgınında korku içinde yaşayan insanlara bir kılavuz olması için hazırladım ve tüm sorularınızı cevaplamaya çalıştım.

Amacım, yalıtım sisteminizi güçlendirmek ve sizi COVID-19'a karşı dirençli hale getirmek.

Unutmayın, COVID-19 sadece dosya sistemi zayıf olanları öldürüyor. Bağlama sisteminiz güçlü ve dengeliyse, virüs size hiçbir şey yapamaz. Kısacası virüsten korkmayın, sisteminizin baskılanmasından korkun. Peki nasıl çalıştırılacak sisteminizi? Nasıl beslenmelisiniz, hangi takviyeleri almalısınız; doğru vitamin hangisi, hangi tedaviler virüs üzerinde etkili? Hadi okumaya başlayın ve bağışıklığınızı güçlendirin. Siz Covid-19'dan değil, Covid-19 sizden korksun!

Künye
Adı: Koronadan Korunmak Mümkün
Yazar: Dr. Ümit Aktaş
Yayınevi: Alfa Kitap
Türü: Sağlık
Birinci baskı: Kasım 2020
Sayfa sayısı: 141
Fiyatı: 19 TL

İlgili haberlerimiz:

​Çocuğunuzun bağışıklık sistemini güçlendirin
Çocuğunuzu domuz gribinden korumak için bağışıklık sistemini kuvvetlendirin.

​Bağışıklık sistemini güçlendiren yiyecekler
Bağışıklığa iyi gelen yiyecekleri biliyor musunuz? Sarımsak, brokoli, ıspanak, havuç, üzüm, mantar gibi yiyecekler bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

​Duygusal bağışıklık sisteminiz güçlü mü?
Bağışıklık sistemimiz güçlü, peki ya duygusal bağışıklığınız? İşte duygusal bağışıklığımızı güçlendirme yolları!


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER