18.05.2018

Kırışıklığınız az, güneşiniz bol olsun!

Yaz aylarının vücudumuza olan yansımaları nasıl olur? Estetik Cerrah Op. Dr. Özerk Demiralp, 3 basamakta yaza hazırlanma sırlarını anlattı.

Yaz tatili yapmayı bir sene boyunca bekledik ve sonunda özlediğimiz aylar geldi. Yaz aylarının vücudumuza olan yansımaları nasıl olur? Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Op. Dr. Özerk Demiralp, 3 basamakta yaza hazırlanma sırlarını anlattı.

Kırışıklığınız az güneşiniz bol olsun

Yaz aylarında vücudumuzun nem dengesinin değişmesiyle özellikle yüzümüzde kuruma ve buna bağlı ince kırışıklıklarda artma gözlenir. Stabil kırışıklıkların oluşması, yüzde 75 oranında güneş ışınları, yüzde 25 oranında da yaşlanma nedeniyle oluşur. Güneşten sakınmak için gözlerimizi kısmamız ise bu etkiyi arttırarak özellikle “kazayağı” adı verilen gözümüzün dış kısımlarında dinamik kırışıklıklara neden olur.

1. Botoks

Yaz aylarında güneş etkisini iyice göstermeden doğallığınızı koruyacak ölçüde yapılacak olan botoks işlemi ile hem güneşin neden olduğu kırışıklıkların oluşmasını ve derinleşmesini engellemiş hem de daha genç bir görünüm elde etmiş olursunuz.

2. Nem dengesinin oluşturulması

Bir diğer önemli nokta ise yüzümüzün yaz aylarında yeterince nemli kalmasını sağlayabilmektir. Bunun en etkili yöntemi ise “PRP”adı verilen kök hücre tedavisi ya da mezoterapi uygulamalarıdır. Yaz boyunca, nemlendirici kremlerin en az 50 faktörlü güneşten koruyucu kremler ile birlikte kullanılması, bu tedavilerin etkinliğini arttıracaktır.
 
Nem dengesini oluşturun


3. Antioksidanlar ve vitamin takviyeleri

Antioksidanlar cildimizi hem korur hem de tamir mekanizmaları sayesinde onarıma katkıda bulunur. A,C ve E vitamininden zengin yiyecekler, selenyum ve koenzim q10 kırışıklıkları azaltır, güneş yanığı olma ve cilt kanseri oluşma ihtimalini azaltır.
 
Kırışıklığınız az, güneşiniz bol olsun!

Peki, geç kalmışsak ne olacak?

Göz çevresi kırışıklıkları özellikle göz kapağında oluşmuş ise alt veya üst göz kapağı ameliyatları bu bölgelerin daha genç ve diri olmasını sağlayabilir. Kaşlar arasında oluşmuş olan derin çizgiler botoksun yanısıra dolgu uygulamaları ile giderilebilir.

İlgili haberlerimiz:

Yaşlanmaya neden olan 8 yiyecek
Her gün zararını bilmeden tükettiğimiz besinler bizi yaşlandırıyor. Diyetisyen Melis Destereci'nin uyarıları ile yaşlandıran 8 yiyecek Pudra.com'da!

​Hassas ciltler için cilt bakımı önerileri
Günümüzde her üç kadından biri hassas cilde sahip! Sizin de cildinizde kaşıntı, yanma ve kızarıklıklar varsa, hassas ciltli olabilirsiniz. Bu sorunlarla uğraşanlara bakım önerilerimiz var.

​Şehir hayatında güneşten korunma
Kullandığımız nemlendiricilerin güneşten koruma özelliği olması çok önemli. Amerikan Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Dr. Ayfer Aydın, sorularımızı cevapladı.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER