18.05.2018

Yaz aylarında cilt lekelerine dikkat!

En sık görülen cilt sorunlarından olan cilt lekelerinin yaz aylarında arttığını söyleyen Dermatolog Dr. Yelda Bice leke tedavileri ile ilgili bilgi verdi.

En fazla karşılaşılan cilt problemlerinden biri olan cilt lekelerinin yaz aylarında arttığını söyleyen Dermatolog Dr. Yelda Bice; leke tedavileri ile ilgili bilgi verdi.

Yaz aylarında cilt lekelerine dikkat

Yaz aylarında sıvak hava ve güneş ışınlarından dolayı ciltteki lekelerin arttığını söyleyen Dermatolog Dr. Yelda Bice,medikal tedavi ile lekelerin silinebileceğini söyledi.

Leke tedavilerinde planlamada lekenin tipinin, oluşma şeklinin, derinliğinin önemli olduğunun altını çizen Bice, “Lekeye yaklaşımımızda ağırlıklı olarak lazerli tedaviler özellikle de q anahtarlı lazerler hala dünyada da bizde de ağırlıklı olarak kullanılmakta. Bu tedavileri PRP, leke mezoterapileri bazen yüzeysel lekeler için soyucu tedaviler ile de destekleyebiliyoruz” dedi. Bu tedavilerin kişinin genetik olarak lekeye yatkınlığını ortadan kaldırmadığını söyleyen Dermatolog, güneşten koruyucu önlemlerin alınmasının büyük önemi olduğunu belirtti.

Cilt düşmanı güneş ışınları
Dermatoloji Uzmanı Dr. Yelda Bice
Dermatoloji Uzmanı Dr. Yelda Bice
Güneşin cilt üzerinde birçok hasara sebep olduğunu söyleyen Dermatolog Dr. Yelda Bice,“Genetik faktörlerinde yeri tabi ki tartışmasız ancak dış etkenlerden en çok bilimsel olarak da kanıtlı "foto yaşlanma"ya neden olan güneş hasarı ilk sıraya oturuyor diyebiliriz.

İlgili haberimiz: Güneş kremleri hakkında bilmeniz gereken 10 şey
Güneş koruyucular günlük bakım rutinimizin ayrılmaz bir parçası olmak zorunda. Peki güneş kremi kullanırken nelere dikkat etmeliyiz, biliyor muyuz?

Ciltte oluşturduğu lekelerden, nem kaybına, yapıtaşlarının hasarının artmasına, hatta prekanseröz yani kanser öncülü lezyonların oluşmasına kadar ciltte birçok hasara sebebiyet verebilmektedir. Bu yüzden birçok tedavinin seyrinde ya da günlük yaşantıda güneşten korunmanın önemi üzerinde biz dermatologlar bu kadar durmaktayız” dedi.

İlgili haberimiz: Yaz tatilinde mutlaka yanınızda olması gerekenler
Bu tatilde bir değişiklik yapın ve bavulunuzu gereksiz doldurmayın, almanız gerekenleri unutup yola çıkmayın. Nasıl mı? Hazırladığımız tatil listesi ile!

“Cilt için en önemli şey; düzenli ve dengeli beslenmek”

Cildimizin sağlıklı olması ve her türlü hastalıktan bizi koruyabilmesi için tavsiye veren Dermatolog Dr. Yelda Bice “Ana kurallar koymak gerekirse düzenli ve dengeli beslenmek, zararlı alışkanlıklardan uzak durmak, gün içinde yeterli sıvı tüketimine önem göstermek, uyku düzenimize dikkat etmek, stresten uzak durmak kişinin yaşam kuralları arasında olmalı” dedi. Bice, sağlıklı bir cilde sahip olmak için; cildi temizlemek, cilde uygun ürün kullanmak ve zararlı ışınlardan düzenli korumanın önemine dikkat çekti.

İlgili haberlerimiz:

​Cilt lekelerinden kurtulma tüyoları
Kadınların güzelliğini gölgeleyen cilt lekelerini silmede, dermatoloji doktorunun önerdiği medikal tedavinin yanı sıra makyaj hilelerinden de yararlanabilirsiniz!

​Cilt lekeleri hastalık habercisi olabilir
Cilt lekeleri çoğu kez iyi huylu olmasına rağmen bazen altta yatan önemli bir hastalığın ya da deri kanserinin göstergesi olabilir. Detaylar Pudra.com’da!

​Leke tedavisinde kullanılan yöntemler nelerdir?
Doğuştan, yaşla ve dış etkenlerle oluşan lekelerin tedavisi lekenin cinsine göre çeşitlilik gösterir. Leke tedavisi için kış ayları ise en ideal dönem.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER