› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 08.03.2010

Oscar Töreni'nde makyajlar nasıldı?

2010 Oscar Töreni'nde kim nasıl makyaj yaptı? Kimlerin gözleri, kimlerin dudaklar ön plandaydı? Hepsi burada...

2010 Oscar törenlerinde kıyafetlerdeki sadeliğe uyum sağlarcasına; natürel makyaj, çıplak dudaklar ve dumanlı gözler ön plandaydı. Sadelik her zaman temelde korunurken kimi zaman gözler, kimi zaman dudaklar aşırı öne çıkarılmıştı. İşte Pudra.com olarak Oscar makyajları hakkındaki yorumlarımız…


Sade makyaj ve dumanlı gözlerOscar törenlerinde dikkatimizi çeken sade ve doğal makyajın dumanlı gözlerle tamamlanmasına olan ilginin oldukça artmış olmasıydı. Örneğin Rachel McAdams’ın kardeşi olan makyaj uzmanının uyguladığı makyajda natürel dudaklar, pembe yanaklar ve hafif göz makyajı ön planda. Zoe Saldana ise bronz tonlarında buğulu göz makyajını çok hafif şeftali allık ile tamamlamış. Dudaklarında ise çıplak görünüm yaratan renksiz dudak parlatıcısı kullanmış. Diane Kruger ise çok hafif parlayan yanaklarını ve doğal pembe rujunu dumanlı göz makyajıyla tamamlamış.

Dramatik gözlerYine sade bir makyajla tamamen gözlerin ön plana çıktığı dramatik makyajlar arasında Kirstren Stewart örnek verilebilir. Siyah yoğun eyeliner ile göz makyajına ağırlık veren oyuncunun kalan makyajında da sadelik söz konusu. Sarah Jessica Parker da yeşil gözlerini ön çıkaran dramatik bir göz makyajı yapmış. Altın tonlarında tenini pembe allık ve ruj ile hafif renklendirmiş. Jennifer Lopez de göz makyajına diğer iki isim kadar olmasa da ağırlık verenlerden. Dumanlı göz makyajını sade bir dudak parlatıcısı ile tamamlamış.

Dudaklar ön plandaKırmızı ve neon dudaklar her zaman olduğu gibi bu Oscar Töreni’nde de vardı. Bunu uygulayan isimlerden biri hiç şüphesiz Cameron Diaz. Turuncu/kırmızı rujunu sade bir göz makyajıyla tamamlamış. Yanaklarında ise kiraz tonlarında allık kullanmış. Charlize Theron ise kıpkırmızı rujunu aşırı sade bir göz makyajıyla dengelemiş. Makyajı saç rengiyle gerçekten de çok uyumlu. Geceden en iyi kadın oyuncu ödülüyle ayrılan Sandra Bullock da işlemeli kıyafetini sade bir makyajla tamamlayan ama dudaklarına ilgiyi çeken kadınlardandı.

En kötü makyajlarGecenin en kötü makyajı şüphesiz Nicole Richie! 60’ların kedi gözü trendini gözlerinde uygulamaya çalışan Richie, maalesef bunu başaramamış. Oyuncu Maggie Gyllenhaal da bizce göz şekline hiç uygun olmayan bir makyaj uygulamış. Düşük gözlerinin altına bronz tonlarında far uygulayan Gyllenhaal pespembe bir ruj sürmüş. Son olara kıyafetiyle uyumsuz olduğu için kötü makyajlar arasına koyduğumuz.


EN ÇOK OKUNANLAR
avon anew hydro advance nemlendirici krem kadin bakim guzellik
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER