› 
 › 
Advertorial 21.09.2017

Ten renginize uygun ruj seçme rehberi

Sarışın, kumral ya da kızıl… Saç renginiz ve teniniz size uyan ruj tonunu da belirler. İşte günün her saatine uyum sağlayan, teninize uygun ruj renkleri.

İZLE: YÜZ ŞEKLİNE GÖRE MAKYAJ👇 
Kadınların en çok sevdiği ve en çok kullandığı makyaj aksesuarlarından biri şüphesiz ki rujlar! Yapılan bir araştırmaya göre kadınların yüzde 60’ ı dudaklarına ruj sürmeden evden çıkmıyor. Kadınların yüzde 80’ i 14-60 yaşları arasında ruj kullanıyor. Kadınların yüzde 31’ inin en sevdiği ruj rengiyse kırmızı. Peki bu kadar fazla satılan ve kullanılan ruju kadınlar doğru mu seçiyor? Bir rujun size yakışması için en önemli kriter ten renginize uygun tonda seçilmiş olması. İşte bu haberimizin konusu rujunuzu ten renginize uygun seçip seçmediğiniz. Sezonun trend renklerini uygulamaktan hiç çekinmeyenler için de önemli bilgiler paylaşacağız. İşte Pudra.com'un ten renginize uygun ruj seçme rehberi...

rujunuzu burcunuza gore secin guzellik makyaj
 
  • Kumral saç ve buğday ten
Akdeniz tipi olarak hafif yanık teniniz ve açık ya da koyu kumral saçlarınızla seçeneğiniz çok. Hemen her renk ruj size yakışabilir. Belli bir renkte karar kılmak zorunda değilsiniz. Yalnız dişleriniz Hollywood yıldızları kadar beyaz değilse koyu kahve tonlardan uzak durun. Çünkü bu renkler dişlerinizdeki sarılığı daha belirgin hale getirir. Eflatuna dönük pembe tonlar kumrallara zarif bir hava katar. Nude rujlar doğal seksapelinizi ortaya çıkarır. Şeftali tonlarıysa teniniz hafif bronzlaştığında baştan çıkarıcı bir etkiye sahip olabilir. Parti makyajında dudaklarınıza süreceğiniz altın tonlarında bir rujla bakışları üzerinizde toplayabilirsiniz. Sıcak toprak tonları da buğday teninize çok yakışabilir. Mor renkli rujlar da erkeklerin bakışlarını dudaklarınıza kenetleyebilir.
 
  • Kızıl saç ve beyaz ten
Marcia Cross ya da Julianne Moore gibi doğal kızıl saçlı ve neredeyse şeffaf tenliyseniz açık tonlarla dudak renginizi vurgulamanız size çok yakışır. Gündelik hayatta şeffaf parlatıcılar sizin için ideal. Dudaklarınıza biraz renk vermek istiyorsanız, karamel, kahve ve portakal tonlarını kullanabilirsiniz. Bu renkler teninizin duruluğunu daha da vurgulayacak. Kırmızı ruj seçerken daha dikkatli olmanızı öneririz, çünkü kırmızı ruj cildinizi daha beyaz gösterir, bu yüzden yüzünüz daha soluk görünebilir. Kahveye bakan kırmızılar ise teninize daha uygun olur.

İlgili haberimiz: Doğru saç rengi nasıl seçilir?
Bronzlaştırıcı ve parlatıcısız dışarı çıkamıyorsanız yanlış saç rengi seçmiş olabilirsiniz. Kendinize uygun doğru saç rengini nasıl bulacağınızı yazdık.
 
  • Sarı saç ve açık ten
Sarışınsanız özellikle gündüzleri daha hafif tonları tercih etmelisiniz, çünkü koyu renkler sizi fazla gösterişli yapabilir. Yumuşak renkli dudaklar sarışınlara sıcak bir ifade verir. Pastel tonlar zarif yüz hatlarınızı daha belirgin hale getirecek, açık renkli gözlerinizi daha çok vurgulayacak. Akşam saatlerinde biraz daha iddialı olabilirsiniz. Daha güçlü pembe ve menekşe tonlarıyla dudaklarınız ışıldayabilir. Klasik bir kırmızı rujun açık teninizde çok cool duracağı kesin, ayrıca size baştan çıkarıcı bir hava da verir. Kırmızı rujunuzun üzerine, altın ışıltılı şeffaf bir parlatıcı sürmeyi deneyebilirsiniz. Sandal ağacı/pembe tonları teninizi canlı gösterebilir.

Gece makyajında ise menekşe tonlarındaki pembeler, beyaz ve duru teninizi çok daha asil gösterebilir. Portakal ve altın tonlarından özellikle uzak durmalısınız. Sarı tonlar teninizi gri ve soluk gösterir.

İlgili haberimiz: İddialı ve çarpıcı makyajın kilit ürünü: Kırmızı ruj
İddialı makyajın vazgeçilmezi kırmızı ruj seçiminde zorlanıyor musunuz? O halde size uygun ruju bulmak için galerimize mutlaka göz atın!
 
  • Siyah saç ve esmer ten
Esmer tenliyseniz daha rahat karar verebilirsiniz, çünkü birçok ruj tonu teninizle mükemmel uyum sağlayabilir. Özellikle kırmızı, mürdüm, kahverengi ve koyu renkli rujlar size çok yakışacak. Pembe rujlar da günlük hayatta tercih edebileceğiniz tonlar arasında. Pembenin çok açık ve çok parlak tonlarından kaçınmanız yeterli.

İlgili haberimiz: Size uygun doğru kırmızı tonu bulma yolları
Kırmızı rengin canlandırıcı etkisini kimse inkar edemez. Tabii ki doğru kırmızı tonu ile. Hadi sizin için en doğru kırmızı tonu hangisi, birlikte bulalım.


Etiket: güzellik, makyaj, ten, ruj, renk, uyum
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER