15.10.2018

4 adımda doğal kış makyajı

Bu yıl porselen gibi duru bir ten, nude dudaklar, dolgun kirpikler, ışıltılı baz ve aydınlatıcılarla doğal makyaj öne çıkıyor. İşte doğal makyaj sırları!

Makyajda son zamanların trendi; mümkün olduğunca doğal görünmeyi sağlayan makyajlar. Soğuk kış günlerini karşılamaya hazırlandığımız şu günlerde ise değişen mevsime adapte olmak, hem cildimiz hem de uygulayacağımız makyaj açısından çok önemli. 

Bade ÖzavcıEstetisyen Bade Özavcı, porselen gibi duru bir ten, nude dudaklar, dolgun kirpikler, ışıltılı bazlar ve aydınlatıcılar ile bu kış doğal makyaj görünümlerinin öne çıktığını söylüyor. Özavcı, doğal görünümlü kış makyajının nasıl yapılması gerektiğine dair ipuçları da veriyor.

İşte, 4 adımda doğal kış makyajı yapmak için basit ama etkili püf noktaları!
 
1. Açık tonları tercih edin
Doğal görünümlü bir kış makyajı için yapmanız gerekenler oldukça basit. Öncelikle makyaj yaparken açık tonları tercih etmeniz gerekiyor. Ten renginize uygun olarak seçeceğiniz pastel tonlar ile doğal ve çekici bir görünüme kavuşabilirsiniz. Özellikle kapatıcı kullanmak istiyorsanız su bazlı kapatıcılık özelliği bulunan ve fazla yoğun olmayan kapatıcıları kullanın. BB kremler de bir diğer seçenek olabilir.
 
2. Gözleriniz ışıldasın
Makyaj uygulamasında en dikkat çekici noktalardan biri de gözler. Kış aylarında hem doğal hem de daha canlı bir görünüme sahip olmak için far seçiminize dikkat etmeniz gerekiyor. Şeftali ve kahverengi tonlarında bir farı belli belirsiz bir şekilde göz kapaklarınıza uygulayın. Bu tonlardaki farlar gözlerinizin daha ışıltılı görünmesine olanak sağlayacak. Kirpiklerinizi belirginleştirmek içinse maskaranızı yoğun bir şekilde uygulayın. 
 
3. Dudakları kurutmayan rujlar kışın en büyük kurtarıcısı
Sıra geldi ruj seçimine. Kış aylarında en çok dert yandığımız konulardan biri de kuruyan dudaklarımız. Dudakları kurutmayan, gün boyu nemli tutan ama aynı zamanda da doğal bir renk veren rujlar, kışın en büyük kurtarıcılarından. Nude/ten rengi tonlar, kahve tonlar, uçuk pembe ve turuncu tonları doğal görünümlü bir kış makyajı için çok ideal. 
 
4. Ten renginize uygun allık seçin
Allık, makyajı tamamlayan en önemli unsur. Doğal tonlarda bir kış makyajı için allığınızın çok hafif tonlarda olması gerekiyor. Açık tenliyseniz açık pembe tonlarını, koyu ten rengine sahipseniz şeftali rengi tonlarını kullanmalısınız. Uygulama yaparken de dikkat etmeniz gereken püf noktaları var. Sadece elmacık kemiklerinizin üzerine, belli belirsiz sürmelisiniz.
 
Doğal bir kış makyajı için kullanabileceğiniz ürünler

Dermatolojik ve oftalmotolojik testlerden geçmiş olan Sensilis Make Up ürünleri doğal görünümlü kış makyajınız için bir seçenek olabilir. Fotoğraf galerimizde seçtiğimiz ürünleri ve fiyatlarını görebilirsiniz.
İZLE: KIŞ MAKYAJI İNCELİKLERİ👇 
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2