25.11.2020

Eau Thermale Avene'den yepyeni anti-age serisi

Dermokozmetik markası Eau Thermale Avène'in 19 Kasım'daki dijital lansmanında A-Oxitive, PhysioLift ve DermAbsolu anti-age serileri tanıtıldı.

Dermokozmetik markası Eau Thermale Avène, 19 Kasım akşamı dijital bir lansmana imza attı. Özlem Yıldız’ın moderatörlüğünde düzenlenen simülasyonlu lansmanda, devrim niteliğindeki yeni yaşlanma karşıtı bakım serileri A-Oxitive, PhysioLift ve DermAbsolu tanıtıldı. Lansmanda konuşmacı olarak yer alan Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Yelda Kapıcıoğlu da anti-age üzerine önemli bilgiler paylaştı.
 
Eau Thermale Avène’in farklı yaş gruplarına ve farklı cilt ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunduğu yaşlanma karşıtı bakım serileri, Özlem Yıldız’ın moderatörlüğünde düzenlenen online lansmanda tanıtıldı. Yoğun katılımın gerçekleştiği online lansmanda Eau Thermale Avène'in A-Oxitive, PhysioLift ve DermAbsolu adlı yaşlanma karşıtı bakım serileri tanıtıldı.
 
Eau Thermale Avéne
Eau Thermale Avéne Yaşlanma Karşıtı Anti Age Bakım Serileri: A-Oxitive (Yaşlanma Karşıtı), PhysioLift (Kırışıklık Karşıtı)ve DermAbsolu (Canlandırıcı ve Sıkılaştırıcı)

Pierre Fabre Türkiye Genel Müdürü Dr. Hande Demirdere’nin açılış konuşmasıyla başlayan lansmanda Prof. Dr. Yelda Kapıcıoğlu anti-age üzerine merak edilenleri katılımcılarla paylaştı.  
 
Dr. Hande DemirdereGeçmişten bugüne güzellik kavramı farklı şekillerde tanımlansa da aslında en önemli odak noktasının sağlık olduğunu vurgulayarak konuşmasına başlayan Dr. Hande Demirdere, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

"Ancak cildimiz sağlıklı olursa güzel gözükebiliriz. Dermokozmetik ürünler de bir anlamda sağlık ve güzelliğin buluşması demek.

Belki aranızda bilenler vardır formüllerinin sadece birer kozmetik ürün olmadığını belirtmek için ilk kez 'dermokozmetik' terimini kullanan kişi markamızın yaratıcısı Mösyö Pierre Fabre’dir. Dolayısıyla bizim birinci önceliğimiz cilt problemini iyileştirmek, semptomlarını azaltmak veya tedavi etmek.

Siz probleminizi ortadan kaldırmaya odaklanırsanız, işin güzellik kısmı bunu takip edecektir mutlaka, merak etmeyin” dedi.

Cildin yaşlanma nedenleri: Yaş almanın yanı sıra dış faktörler!

Cildin iç ve dış faktörlerin etkisiyle yaşlandığını belirten Prof. Dr. Yelda Kapıcıoğlu, “Yaşlanma 20-25 yaşlarından itibaren biyolojik olarak başlıyor, 25’li yaşlarda bireylerde ince kırışıklıklar, ciltte solukluk, ton eşitsizliği gibi belirtilerle ortaya çıkıyor” dedi.

Prof. Dr. Yelda KapıcıoğluStres ve genetik faktörlerin de yaşlanmada etkisi olduğunu belirten Kapıcıoğlu; cilt yaşlanmasında güneşten korunmanın önemine yönelik açıklamalarda bulundu.

Güneşten korunan ve korunmayanlar karşılaştırıldığında belirgin farkların olduğunu söyleyen Kapıcıoğlu; “İnce kırışıklıklar, lekeler, sarkmalar, deri kanseri veya öncüleri güneşten korunmayanlarda belirgin olarak görülüyor” dedi ve “Yoğun ve korunmasız şekilde güneşe maruz kalmak, kişinin cilt yaşlanmasında en önemli dış faktörlerden bir tanesidir” diye ekledi.
 
Yaş ve deri tipine göre farklı Anti-Age ürünlerinin kullanımının öneminden bahseden Kapıcıoğlu; beslenmenin, sigara ve alkolün de cilt yaşlanması üzerinde etkilerine dikkat çekti.

Prof. Dr. Yelda Kapıcıoğlu'ndan cilt bakımı tavsiyeleri:
 • Stres ve genetik faktörlerin yaşlanmada etkisi büyük ancak beslenme biçimi, sigara ve alkol kullanımının cilt yaşlanması üzerine doğrudan etkileri bulunuyor.
 • Yoğun ve korunmasız şekilde güneşe maruz kalmak, kişinin cilt yaşlanmasında en önemli dış faktörlerden bir tanesi
 • Antioksidan özelliği kanıtlanmış ürünler ve C, A vitamini içeren, içeriğinde hyalüronik asit olan ürünler, güne başlarken kullanılmalı.
 • Farklı anti-age ürünlerinin kullanımı yaş ve deri tipine göre belirlenmeli.
 • Vitamin destekli ürün kullanımı için dermatoloğa danışılması gerekir.
 • Cilt temizliği, daha sağlıklı bir cilt için olmazsa olmazlar arasında.
 • Kişi makyaj yapsın yapmasın; kadın erkek herkes cildini günde iki kere yıkamalı.
 • Her gün mutlaka cilt tipine göre nemlendirici kullanılmalı.

Yoğun katılımla devam eden lansman, Eau Thermale Avène Ürün Müdürü Melis Altınçekiç’in ürün grupları hakkında paylaştığı bilgilerle sonlandı.

Tüm lansmanı aşağıdaki videodan izleyebilir, uzmanların katılımı ile birlikte gerçekleştirilen Eau Thermale Avéne canlı yayınında, yaşlanma karşıtı anti age bakım serileri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Eau Thermale Avène'den sürpriz hediyeler...
 • Eau Thermale Avène’in yeni serisine ait bilgilere ve çekilişle sürpriz hediyelere, aşağıdaki linkten sanal fuaye alanına giriş yapılarak ulaşılabilecek.
 • Foto booth ve stant simülasyonlarının da yer aldığı tüm lansman detayları yine aynı linkten 30 Kasım’a kadar izlenebilecek.
 • ​Çekilişler 30 Kasım’a kadar devam edecek. Çekilişlere katılmak için bu linkten kayıt yaptırabilirsiniz: http://www.avene.onlinetoplanti.org/tr/kayit

dermabsolu aveneEau Thermale Avène'in yaşlanma karşıtı bakım serileri A-Oxitive, PhysioLift ve DermAbsolu ürünlerinin tamamını fotoğraf galerimizden görebilirsiniz.

Eau Thermale Avène Yaşlanma Karşıtı Bakım Serisi Özellikleri
 • A-Oxitive: Yaşlanma karşıtı
 • PhysioLift: Kırışıklık karşıtı
 • DermAbsolu: Canlandırıcı ve sıkılaştırıcı ​
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2