› 
 › 
29.03.2018

Mehtap Elaidi Sonbahar-Kış 2018 koleksiyonu

Mehtap Elaidi, #AW18 sezonunda annesi Sevim Elaidi'nin hayatından esinlenerek hazırladığı koleksiyonunu MBFWI kapsamında, 28 Mart'ta Zorlu'da sundu.

Mehtap Elaidi Sonbahar / Kış 2018 koleksiyonu, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 28 Mart Çarşamba günü saat 20:00’de Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşti.

Mehtap Elaidi, #AW18 sezonunda annesi Sevim Elaidi'nin hayatından esinlenerek hazırladığı koleksiyonunu MBFWI kapsamında, 28 Mart'ta Zorlu'da sundu. 

#ELAIDILOVESSEVIM koleksiyonunun başrol oyuncusu Sevim Elaidi, genç yaşta kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmek zorunda kalmış hayalperest bir kadındır. 1940’lı yıllarda bankada çalışmış, Koço’da rakı sofralarında sohbetler eskitmiştir.
 
Mehtap Elaidi

Anne Sevim, 30’larında kendini Arap yarımadasında bulmuş, eninde sonunda yine Türkiyesine dönmüştür. Dolu dolu bir hayat yaşamış, 80’lerinde demansla tanışıp sadece kendinin bildiği yeni geçmişler, yeni Sevimler yaratmıştır. Kafasındaki farklı hayatlar ve zamanlar arasında gidip gelmekte, hatırlamadıklarından anılar yaratma çabasındadır. Yani Sevim aslında kendinde başka hayatlar ve başka kadınlar keşfeden tüm kadınlardır.

#ELAIDILOVESSEVIM koleksiyonu Sevim’in hayatının geçtiği dönem formlarına gönderme yaparken anıların canlılığını ve bazen de silikliğini koleksiyonun renk ve desenlerinde gösteriyor. Yaşamının daha canlı ve hareketli olduğu dönemi yansıtan koleksiyonun ilk bölümünde o yılların silüetleri baskın desenler, pembeler ve kırmızılar ile sunuluyor. 
 
Mehtap Elaidi


İkinci bölümde ise koleksiyon olgunlaşarak 70’lerin bol paça pantolonları ve özgür detaylarıyla ayakları yere basan bir tavra bürünüyor. Final bölümünde ise demansın getirdiği gelgitlerle ince detaylarda gönderme yapan koleksiyon, canlı bir hayatın huzurlu bir inzivaya dönüşümünü gece kıyafetlerinden şık pijamalara geçişlerle anlatıyor.
 
Mehtap Elaidi
 

Daha önce "Kendini hikayesini yazan kadınlar" üzerine hazırladığı koleksiyonla anımsadığımız Mehtap Elaidi, Sevim’in hikayesine kıyafetlerle tanıklık edilen bu koleksiyonuyla da, içimizdeki kadınları kutlayarak, hangisi olmak istersek o olabileceğimizin altını çiziyor.

Koreografisini Öner Evez’in üstlendiği defilenin Saç tasarımı Erdem Kıramer  ekibine, makyaj ise MAC Cosmetics’in profesyonel makyaj artistlerine ayakkabılarda ise destek Sobe’ye ait. 

Mehtap Elaidi'nin çok severek izlediğimiz defilesinden gözümüze takılanları, defileden fotoğrafları görmek için galerimize mutlaka göz atın.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2